Rihanna’nın yeni şarkısı yarın yayında

Müzik dünyasının yıllardır beklediği efsanevi an için nefesler tutuldu. Dünyaca ünlü müzisyen, dizayncı ve teşebbüsçü Rihanna, 6 yılı geçen müzikal sessizliğini, 11 Kasım’da tüm dünyada vizyona girecek ‘Black Panther: Yaşasın Wakanda’ ile bozuyor. Tüm vakitlerin dijital ortamda en çok satan single’larına imza atan Rihanna’nın, sinemanın soundtrack albümü için hazırladığı ‘Lift Me Up’ isimli yeni müziği yarın müzikseverlerle buluşacak.

2020 yılında hayatını kaybeden, ‘Black Panther’ sinemasının başrol oyuncusu Chadwick Boseman’ın inanılmaz hayatı ve de geride bıraktığı mirasa ithafen hazırlanan müziğin kelamları Tems, Oscar ödüllü Ludwig Göransson, Rihanna ve sinemanın birebir vakitte direktörü olan Ryan Coogler’a ilişkin. Göransson’un prodüktörlüğünü üstlendiği ‘Lift Me Up’, beş başka ülkede kaydedildi.

Şarkının kelam muharrirlerinden Tems, hazırlık sürecini şu sözlerle anlatıyor:

Ryan (Coogler) ile konuştuktan ve sinema ile müzikle ilgili yönlendirmesini dinledikten sonra hayatımda kaybettiğim tüm insanlardan sıcak bir sarılma hissi veren bir müzik yazmak istedim. Şu an onlara bu şarkıyı söylemenin ve onları ne kadar çok özlediğimi tabir etmenin nasıl hissettireceğini hayal etmeye çalıştım.

Filmin direktörü Ryan Coogler ise şarkıyı Rihanna’nın seslendirmesiyle ilgili hislerini şöyle özetliyor:

Rihanna benim için ebediyen bir ilham kaynağı olmuştur. Bu yüzden bu şarkıyı ondan duymak benim adıma büyük bir onur.

Black Panther: Yaşasın Wakanda’nın soundtrack albümünün ana müziği olarak belirlenen ‘Lift Me Up’, Rihanna’nın kendi plak şirketi Westbury Road’un Roc Nation, Def Jam Recordings ve de Hollywood Records ile olan işbirliği ile yayınlanacak.

Film hakkında

Queen Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) ve Dora Milaje (Florence Kasumba), Kral T’Challa’nın vefatının akabinde uluslarını, onlara müdahale etmek isteyen dünya güçlerinden korumak için savaşmaya hazırlardır. Wakanda halkı, hayatlarının bir sonraki kısmını kucaklamak için çabalarken kahramanlar, War Dog Nakia (Lupita Nyong’o) ve Everett Ross’un (Martin Freeman) yardımıyla bir ortaya gelecek ve Wakanda krallığı için yeni bir yol çizeceklerdir. Bilinmeyen bir denizaltı ulusunun hükümdarı Namor olarak karşımıza çıkan Tenoch Huerta ile birlikte sinemada Dominique Thorne, Michaela Coel, Mabel Cadena ve Alex Livanalli de yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir