Prof. Dr. Naci Görür’ün Deprem Dönemini Vurgulayan Seçim Çağrısı: “Asla O Partilere Oy Vermeyin”

Özellikle zelzele periyodunda ismi tüm medya kanallarında en çok geçen ve herkes tarafından dikkat çeken ünlü yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, toplumsal medyada paylaştıklarıyla sık sık konuşulmaya devam ediyor. Son olarak ‘deprem ve seçim’i husus edindiği bir paylaşım serisi yayınlayan Görür’ün, ‘O partilere asla oy vermeyin’ sözleri dikkat çekti. 

Gelin ayrıntıları birlikte inceleyelim…

Ünlü jeolog Naci Görür, bilhassa sarsıntı periyodunda en çok dikkat çeken isimlerdendi. Gerek açıklamaları, gerek yürek burkan kelamlarıyla herkes tarafından tanınır hale geldi.

Sosyal medyada Twitter hesabını faal olarak kullanan Naci Görür, paylaşımlarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iki bölge ismine zelzele hakkında kıymetli ihtarlarda bulunan Görür, bu sefer seçimi kadrajına aldı.

Yaptığı paylaşıma büyük harflerle “Önemli bir uyarı” diyerek başlayan Naci Görür, seçim ve zelzele temalı bir açıklama paylaşarak davette bulundu.

“ÖNEMLİ BİR İKAZ: Hatırlarsanız, birçok yazışma ve TV konuşmasında ben halk olarak biz siyasetten sarsıntıda can güvenliğimizi talep etmediğimizi, birçok seçimin gelip geçmesine karşın bunu yapmadığımızı, sarsıntıda ölmek istemiyoruz diye hiç bir mitingte pankart açmadığımızı söyleyip durdum.”

Konunun siyasetle olan irtibatını kelamlarına döken Görür, şu biçimde devam etti: ” Hatta zelzelenin siyaset üstü bir mevzu olduğunu da hatırlatarak şu öğüdü verdim: Sizin ve çocuklarınızın sarsıntıda can güvenliğini hedefleyen plan ve projesi olmayan hiçbir partiye oy vermeyin dedim. Bunu 6 Şubat sarsıntılarından çok evvelden söyleye geldim. EYT’liler kadar bile olamadık dedim.”

2 ay sonra yaşanacak seçimin ne kadar kıymetli olduğunu söyleyen Görür, ” Artık imtihan vakti. Bugünkü zelzelelerin enkazı şimdi daha ortada ve canlarımızın acısı yüreklerimizde. 2 ay sonra büyük seçim var.” diye devam ettirdi paylaşımını.

Bahsettiği temel nokta ise verilen vaatler doğrultusunda toplanacak oylar konusunda bilinçlendirmekti. “O partilere asla oy vermeyiniz” dedi.

‘Bugünkü partilerin ülke çapında kentlerimizin enkaza dönüşmeyip insanlarımızın göçük altında kalıp ölmeyeceği “ DEPREM DİRENÇLİ KENTLER” kuracağız vaadini verip vermeyeceklerini, bunun için ne kadar inançlı ve hazır olduklarını, inandırıcı projelerinin ve takımlarının olup olmadığını görmedikçe, tatmin olmadıkça o partilere asla oy vermeyiniz. Bu kıstasa göre parti tercihinizi değiştiriniz.’

Son olarak kelamlarını “Aksi halde sarsıntı bölgesinde ölen ve acı çeken tüm canlarımızın vebali bizim üzerimizde olacak ve ergeç birebir afetle biz de yüzleşeceğiz. Sevgiyle.” tabirleriyle tamamladı. Kendi vicdanını ortaya koyduğu ve oy verecek herkesin vicdanını etkilediği bu paylaşımlar binlerce beğeni aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir