Konya’da ana depremin ardından 30 artçı daha yaşandı

Konya, önceki akşam zor saatler yaşadı. Saat 20. 43’de yaşanan depremin ardından saat 00.52’ye kadar 30 artçı daha hissedildi. Vatandaşlar uzun süre evlerine girme konusunda tereddüt etti.

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre, saat 20.43’te yaşanan 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından artçılar devam etti. Saat 00.52’ye kadar 30 artçı deprem kaydedildi. Depremin ardından harekete geçerek hasar oluşan mahallelere ulaşan AFAD ekipleri ise çalışmalarına devam ediyor.

BİNALARDA ÇATLAK VAR

112 Acil Çağrı Merkezi ve AFAD Yönetim Merkezine gelen ihbarlarda Meram ilçesi Kızılören, Tepekent, Meram Yaka, Akıncılar, Dere, Havzan, Sefaköy, Selçuklu ilçesi Bosna Hersek, Erenkaya, Özalkent, Akpınar ve Nişantaşı Mahallesi ile Beyşehir ilçesi Dumanlı Mahallesinde, bazı binalarda çatlaklar olduğu belirtildi. Konya AFAD Arama Kurtarma Ekibi tam donanımlı arama kurtarma aracı ve personeli ile bir evin çöktüğü, bazı evlerde de çatlakların meydana geldiği Kızılören Mahallesinde arama tarama faaliyetleri gerçekleştirdi.

İHBAR GELEN YERLERE EKİP GİDİYOR

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan ekipler de hasarın boyutunu belirlemek ve hasar tespit çalışmalarını yürütmek üzere ihbar gelen yerlere görevlendirildi. 37 bina ile ilgili hasar ihbarı gelirken, 6 teknik ekip sahada görev yapıyor.

Konya'da korku dolu gece! Ana depremin ardından 30 artçı daha yaşandı
Konya'da korku dolu gece! Ana depremin ardından 30 artçı daha yaşandı
Konya'da ana depremin ardından 30 artçı daha yaşandıBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir