Kalça operasyonu için İstanbul’a gelen kadın, ameliyat sonrası hayatını kaybetti

İngiltere vatandaşı Diarra Akua Eunice Brown, kalçasından yağ aldırmak için geçtiğimiz ay İstanbul Bahçelievler’e geldi. İddiaya göre özel bir hastanede, 22 Ekim 2021 günü, estetik cerrahı Ş.G.B. tarafından kalçasından yağ aldırma ameliyatı gerçekleştirildi.

2 GÜN SONRA YAŞAMINI YİTİRDİ

Sabah’ın haberine göre kadın, ameliyattan sonra sağlık sorunu olmadığı gözlemlenince bir gün sonra taburcu oldu. Ancak 2 gün sonra akşam saatlerinde Brown pansuman için tekrar hastaneye geldi. İddiaya göre pansumanda doktor Ş.G.B. tarafından yapılırken Brown bir anda fenalaştı. Saatler içerisinde durumu kötüye giden genç kadını hayatını kaybetti.

DOKTORUN İFADESİ ALINDI

Olayın ardından konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. Yapılan çalışmada doktor Ş.G.B’yi gözaltına alındı. Ş.G.B., emniyetteki ifadesinde, Brown’ın pansuman yaparken bir anda fenalaştığını ve daha sonra öldüğünü, buna neyin sebep olduğunu bilmediğini söylediği öne sürüldü.

SERBEST KALDI

Ş.G.B., ifadesinin ardından serbest kaldı. Brown’ın cenazesi de Adli Tıp Kurumu’ndaki incelemenin ardından ülkesine gönderildi.

Kalça operasyonu için İstanbul'a gelen kadın, ameliyat sonrası hayatını kaybettiBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir