İzmir’de CHP seçim bürosuna taşlı saldırı! Gözaltına alınan şüphelinin madde bağımlısı olduğu iddia edildi

İYİ Parti ve CHP binalarına yönelik taarruz savları gündemdeki yerini korurken, bugün de İzmir’in Konak ilçesinde bulunan CHP seçim ofisine taşlı atak düzenlendi.

SALDIRGANIN HUSUS BAĞIMLISI OLDUĞU SAV EDİLDİ

Madde bağımlısı olduğu tez edilen saldırganın, sabah saat 07.54 sıralarında ofis kilitli iken yerden aldığı taş ile cama 20 saniye boyunca tekraren vurduğu güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Saldırgan daha sonra taşı yere fırlatarak olay yerinden kaçtı. Şikâyet üzerine kuşkulu, polis tarafından gözaltına alındı.

SALDIRGANDAN BİRİNCİ SÖZ: CHP DİYE SALDIRDIM

Saldırganın birinci sözünde “CHP olduğu için kırdım” dediğini aktaran CHP Konak İlçe Başkanı Akın Büyükoğullarından, “Bu taarruzun kasıtlı olduğunu düşünüyoruz. Biz bu seçimleri kardeşlikle götürmek istiyoruz. Herkesle kucaklaşmak istiyoruz. Bunlar bizi yıldıramaz. Kuşkulu yakalanırken ” Herkes AKP’ye oy verecek” demiş. Bu herşeyin göstergesi. Birileri bu bireye para verip saldırtırmış olabilir” dedi.

“BU ATAK BİZİ GÜÇLENDİRİR”

CHP Konak Gençlik Kolları’ndan hücuma alaka toplumsal medyadan yapılan açıklamada, “Korkmuyoruz, geliyoruz! İlçe seçim ofisimize yapılan saldırıyı kınıyoruz! Yapılan baskılar bizi yıldırmaz daha çok güçlendirir. Tüm halkımızı bize takviye olmaya çağırıyoruz!” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir