İstanbul’da ‘Bir Ulus Uyanıyor’ konseri; Uludağ İçecek’ten 100. Yıla armağan…

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı gururuna ülkemize bir sanat yapıtı armağan eden Uludağ İçecek Türk AŞ., Bestekar ve Orkestra Şefi Oğuzhan Balcı’ya bir senfonik eser sipariş etti. Birinci olarak 10 Aralık 2023’te Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte gerçekleştirilen Oğuzhan Balcı’nın Cumhuriyetimizin 100.yılının onuruna bestelediği “Bir Ulus Uyanıyor” isimli eser, 18 Mayıs tarihinde CRR Senfoni Orkestrası tarafından CRR’de İstanbullu sanatseverlere sunulacak.

100 yıl evvel Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleşen kurtuluş uğraşını, kaç kahramanı, halkımızın sonsuz hamasetini ve vatan sevgisini husus alan, “Bir Ulus Uyanıyor” isimli yapıtın sanatseverlerle buluşmasında solistler, Mezzosoprano Aylin Ateş, Tenor Ufuk Toker, Bariton Caner Akgün. Anlatımı da, Metin Müellifi Ersin Antep gerçekleştirecek.

Uludağ İçecek sponsorluğunda bestelenen “Bir Ulus Uyanıyor” isimli eser ile marka, Cumhuriyetimizin 100. yılında sanata olan dayanağını ölümsüzleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir