İmamoğlu’dan yine “değişim” mesajı: Mesele İstanbul’dan ibaret değil

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Mayıs – 4 Haziran tarihleri ortasında, Azerbaycan Bakü’de düzenlenen Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda, 3 altın, 2 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazanan İBB Spor Kulübü atletleri ile bir ortaya geldi.

İmamoğlu burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“MESELE İSTANBUL’DAN İBARET DEĞİL”

Değişim vurgusu yapan İmamoğlu’na “Değişimden kastınız nedir?” diye de soruldu.

İmamoğlu, “Çok geniş bir çerçevesi var. Parti içindeki münazaralarımız, konuşmalarımız bittikten sonra elbette tam olarak ne istek ettiğimizi, neyi istediğimizi kamuoyuyla paylaşırız. Genel Liderimiz İstanbul’u da düşüneceğiz, Ankara’yı da düşüneceğiz, Türkiye’yi de düşüneceğiz, geleceği de düşüneceğiz. Her türlü düşünülmek zorundayız. O da bizim de esasen asla ıskalamadığımız bir noktasıdır İstanbul… Ancak problem İstanbul’dan da ibaret değil.” dedi.

“GÖRÜŞLERİMİ AKTARIYORUM”

İmamoğlu, CHP Grup Başkanı Özgür Özel ile görüşmesine ait de açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu, yalnızca Özgür Özel ile görüşmediğini tabir ederken “Engin Altay, Engin Özkoç… Partide, Selin Sayek Hanım, partide aklınıza gelen herkesle o günden bu güne görüştüm. Hala da görüşüyorum. Dün bile görüştüğüm partinin yöneticileri var. Yalnızca merkez yöneticileri değil, vilayet yöneticileri, il başkanları, milletvekilleri, parti meclis üyeleri var. Aslında görüşüyordum, artık daha ağır görüşüyorum. Zira ne demek istediğimi, fikirlerimi, niyetlerimi, kamuoyuna açık olmayacak kısmıyla da, parti içi, aile içi görüşlerimi onlarla paylaşıyorum.” dedi.

Özel ile de bu kapsamda görüştüğünü belirten İBB Başkanı, Özel’in adaylık açıklaması hakkında “Ben dünkü açıklamasını direkt o denli algılamadım. Her misyona hazırım, her duruma hazırım formunda bir yorumu olduğunu gördüm. Bir de değişim talebi var, bu hepimizde var. Konuşuyoruz aslında. Partimizin içinde konuşuyoruz. Alanda ve televizyonlarda değil, partinin içinde konuşmayı ve orada bir olgun tahlil bulmayı, hem partimiz hem ülkemiz ismine çok önemsiyorum.” tabirlerini kullandı.

“YARGININ HERKESE EŞİT VE ADİL UYGULANDIĞI BİR ÜLKE HAYAL EDİYORUZ”

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı devrine ait ihaleye fesat karıştırma suçlamasıyla açılan ve 15 Haziran’da birinci duruşmanın gerçekleşeceği davayla ilgili de İmamoğlu, “Beylikdüzü devrinden kalma, danıştayın hakkımızda, bizim itirazlarımıza dönük bizi haklı bulduğu bir süreçte yine İçişleri Bakanlığı’nın belge, arşiv araştırması üzere bir sürü bahse dahil olduğu bahislerden bir tanesi.” dedi.

İmamoğlu dava sürecine ait ise şöyle konuştu:

“Zaten soruşturmayı yürüten İçişleri Bakanlığı’ndan siparişle gönderilen şahıslara bakarsanız nereden geldiğini, o iş için nasıl bu insanların motive edildiğini anlarsınız. Yargının herkese eşit ve adil formda uygulandığı bir ülke hayal ediyoruz. Hatamız, kusurumuz varsa, misyonumuz gereği ülkemizin, devletimizin her ünitesine hesap vermeye hazırız. Eksiğimiz varsa onu da gereği neyse, onun da cezasını çekmeye hazır oluruz. Lakin uydurma kavramlar üzerinden, uydurma işler üzerinden arayışlar beyhude. Milletin vicdanı onun karşılığını verir günü geldiğinde, onun da en hoş yeri hep seçim olmuştur.”

CHP LİDERİ İLE BİR ARAYA GELİYOR

28 Mayıs seçimlerinden sonra 2 defa bir ortaya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu yarın bir defa daha bir ortaya gelecek.

İmamoğlu’nun İstanbul’dan Ankara’ya gerçek yola çıktığı öğrenildi. Görüşmenin CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşeceği iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir