Hull City’nin yeni teknik direktörü belli oldu

Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu İngiltere Championship grubu Hull City, teknik yönetici Liam Rosenior ile 2.5 yıllık mukavele imzalandığını açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada süreksiz antrenör Andy Dawson’a teşekkür edilirken grubun teknik takımında yer alacağı tabir edildi.

Liam Rosenior kimdir?

Liam Rosenior, 9 Temmuz 1984 yılında İngiltere’nin başşehri Londra’da doğdu. Sierra Leone asıllı olan Rosenior, futbola Bristol City altyapısında başladı. 19 yaşında Fulham’a transfer olan İngiliz futbolcu, Torquay’a kiralandı.

Fulham’da 92 maça çıkan Rosenior, 1 gol 3 asistlik performans sonrası 24 yaşında 1.9 milyon euro karşılığında Reading’e transfer oldu. Burada da 69 maça çıkan sağ bek 3 asist yaptı. Ipswich’e kiralanan Rosenior, 31 maçta müddet aldı 1 gol 2 asist yaptı. Daha sonra boşa düşen sağ bek, Hull City’e transfer oldu ve burada 161 maça çıktı ve burada yaklaşık 5 dönemde 1 gol 15 asistlik performans sergiledi.

Daha sonra Brighton’a giden Liam Rosenior burada oynadığı 3 dönemin akabinde 34 yaşında futbolu bıraktı ve teknik yöneticilik için adım attı. Brighton U23’te 1 sene vazife alan teknik adam daha sonra Derby’de Wayne Rooney’nin yardımcısı oldu. Rooney misyonu bıraktıktan sonra 12 maçlığına Derby’nin başında maça çıkan Rosenior son olarak Hull City’nin başına geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir