Haliliye Belediyesi maaşlara rekor zam yaptı!

Sözleşme çalışanlar tarafından sevinçle karşılanırken, Lider Mehmet Canpolat, “Hep uygunu ve en uygunu olacağız dedik ve en yeterli mukaveleyi imzalamış olacağız. Emekçi kardeşlerimize iyi olsun” dedi. 

Haliliye Belediyesi ile Hizmet-iş Sendikası ortasında Toplu İş Mukavelesi imzalandı.

Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen imza törenine, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, HAK-İŞ Federasyonu Genel Lider Yardımcısı Halil Özdemir, Hizmet- İş Sendikası Şanlıurfa 1 Nolu Şube Başkanı Seydi Eyyüpoğlu ve belediye çalışanları katıldı.

İmza merasimi öncesi yaptığı açıklama ile her vakit çalışanların yanında olduklarını tabir eden Lider Mehmet Canpolat, “İlklerin ve yenilerin Belediyesi olacağız. Daima uygunu ve en yeterlisi olacağız dedik ve en âlâ mukaveleyi imzalamış olacağız” dedi.

YÜZDE 110’A YAKIN ARTIRIM YAPILDI

Toplu İş Kontratı ile yüzde 110’a yakın bir artırım yapıldığının muştusunu veren Lider Mehmet Canpolat, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz derler. Yaptığınız ve yaptığımız iş ortada. Sonuçta ben de sizin bir takım arkadaşınızım. Belediye işi, bir grup işi. Ortada bir muvaffakiyet varsa, ortada bir hizmet varsa bu muvaffakiyet, bu hizmet sizindir. Hak için, halk için çalışıyoruz. Sizin de bu halde uğraş gösterdiğinizi biliyoruz. Haliliye Belediyesi’nin hizmetlerindeki muvaffakiyetlerinin anket oranlarının çok yüksek olmasının en kıymetli objeleri, temel taşları sizlersiniz. Ben sizleri kutluyorum, sizlere teşekkür ediyorum. Türkiye genelindeki incelemelerimiz sürdü. Bu doğrultuda prensibimiz nedir, birincilerin ve yenilerin Belediyesi olacağız. Daima yeterlisi ve en yeterlisi olacağız dedik ve en âlâ mukaveleyi inşallah birazdan imzalamış olacağız.  İnşallah yüzde 110’a yakın bir artırım oranı ile birlikte. Bu da yetmedi yeni bir müjde daha vermek istiyorum. Ocak ayından itibaren yemek fiyatlarınız günlük 55 lira olarak hesaplarınıza yatacak. Olağan bu iş grubu işi dedik, bize burada düşen bundan sonra daha çok kamçılanarak daha çok çalışmak, daha çok alanda olmak. Biz Haliliye Belediyesinin kurumsal manada yapısını yerine oturtmak ismine bütün adımları attık. Geçmişten bugüne kadar daima birlikte beraber geldik. Bu memlekete, bu güzelim Şanlıurfa’mızı, bu güzelim Haliliye’mizi daima birlikte inşa ettik. Bugün de yeniden kardeşçe, beraberce, ben de bir emekçi olarak Haliliye’mize hizmet için çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de kurallar ne olursa olsun vatandaşların dualarında olmaya, gönüllerinde olmaya hizmetlerinde olmaya var mısınız? Siz varsanız biz de sizin yanınızdayız, biz de varız diyoruz. Toplu iş kontratımız iyi uğurlu olsun.Başkan Mehmet Canpolat’a teşekkürlerini ileten Hizmet- İş Sendikası Şanlıurfa 1 Nolu Şube Başkanı Seydi Eyyüpoğlu, “TİS mukavelesini yaparken hak ne ise onun için uğraş ettik. Kıymetli liderimiz da bizi kırmadı, son dakikaya kadar en yeterlisi olsun istedik” diye konuştu.

HAK-İŞ Federasyonu Genel Lider Yardımcısı Halil Özdemir ise salondaki ortamın Haliliye Belediye’sindeki birlik ve beraberliği anlattığını tabir ederek, Türkiye’nin en düzgün mukavelesine imza atıldığını kaydetti ve Lider Mehmet Canpolat’a teşekkür etti.

Haliliye Belediyesi ile Hizmet-iş Sendikası ortasında imzalanan kontrat emekçiler tarafından da sevinçle karşılandı.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir