‘Halı’ cinayetine ilişkin tutuklanan şüphelinin ifadesi ortaya çıktı

Sancaktepe’de 9 Eylül’de meydana gelen olayda, balkonda asılı olan yıkanmış halının suyunun akmasından rahatsız olan kiracı 37 yaşındaki Refai K., üst katında oturan mesken sahibiyle tartıştı.

Balkona asılan halıdan rahatsız olan alt kattaki kiracı Refai K., silahla baba ve oğluna kurşun yağdırdı. Evvel baba Adem Ebik’i silahla kolundan yaralayan kuşkulu, akabinde hıncını alamayıp silahla kapıyı zorlayarak üst kattaki Adem Ebik‘in meskenine girdi.

Adem Ebik’in olaydan habersiz olan ve yatak odasında bulunan 24 yaşındaki oğlu Muhammet Ebik‘i silahla göğsünden vurdu. Yere yığılan genç hayatını kaybetti.

TUTUKLANDI

Cinayete ait Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan kuşkulu Refai K., ‘Kasten öldürme’ kabahatinden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“KORKUTMAK İÇİN ATEŞ ETTİM”

Şüphelinin mahkemedeki tabirleri ortaya çıktı. Refai K. sözünde, “Korkutmak için ateş ettim. Öldürme kastıyla hareket etmedim” dedi.

Kiracı olduğundan ötürü ortalarında sorunlar yaşandığını öne süren kuşkulu Refai K., “Evi boşaltmam için daima baskı yapıyorlardı” diye konuştu. Öte yandan, şüphelinin bir şirkette güvenlik vazifelisi olarak çalıştığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir