Fazıl Say ve Serenad Bağcan depremzedeler için sahnede

Piyanist ve bestekar Fazıl Say ve solist Serenad Bağcan, 4 Mart’ta depremzedeler için İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sahne alacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliği yapacağı yardım konserinin geliri ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasına aktarılacak.

ANKA’nın haberine nazaran, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Kıymetli dostum Fazıl Say’ın teklifi ile gelirin büsbütün zelzele bölgesine bağışlanacağı bir dayanışma konseri düzenliyoruz. Biletlerinizi bugünden itibaren ‘birkirabiryuva.org’ adresinden alabilirsiniz. Gelin yaraları birlikte sarmaya devam edelim. Konsere gitmeseniz de bilet alarak dayanak olun” dedi.

KATILIMSIZ BİLET SEÇENEĞİ DE SUNULDU

Konserin, biletleri bin lira olarak belirlendi ve tek fiyattan satışa sunuldu. Konsere gidemeyecek olanlar da 500 lira fiyatındaki katılımsız bilet satın alma seçeneğiyle katkıda bulunabilecek.

Gecenin sunuculuğunu Yekta Kopan yapacak. Protokol, davetli uygulaması ve koltuk numarasının olmadığı konser için Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Büyük Salonu’nun kapıları saat 19.30’da açılacak.

.

BİR KİRA BİR YUVA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi, zelzelelerin akabinde barınma problemine tahlil bulmak için “İhtiyaç Haritası” ile “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasını başlattı. Kira yardımı yapmak yahut boş durumdaki konutunu depremzedelere açmak isteyenleri barınacak konuta gereksinimi olanlarla buluşturan kampanya kapsamında çadır ve konteyner takviyesi de verilebiliyor. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir