Eski sevgilisini darbeden şarkıcı Çağatay Akman’ın 10 yıl 8 aya kadar hapsi istendi

Eski sevgilisi Öykü Uslu‘yu meskeninin önünde darbettiği gerekçesiyle yargılanan şarkıcı Çağatay Akman’ın 10 yıl 8 aya kadar mahpus cezasına çarptırılması talep edildi.

Şarkıcı Çağatay Akman’ın, 23 Temmuz 2021’de eski sevgilisi Hikaye Uslu’nun konutunun önüne gittiği ve Uslu’nun bu durumu arkadaşı olan Furkan Ayaz’a haber vermesi üzerine uzaklaşmak istemeyerek ikisini de darp ettiği argümanına ait yürütülen soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki şüpheliler Hikaye Uslu ile Çağatay Akman’ın eski sevgili oldukları, müşteki kuşkulu Furkan Ayaz’ın, Hikaye’nin meskeninin önüne giderek Çağatay’ı uzaklaştırmak istemesi nedeniyle taraflar ortasında tartışma çıktığı aktarıldı.

“Sizi öldüreceğim”

Hazırlanan iddianamede, tartışma sırasında Hikaye ve Furkan’ın, Çağatay’a küfürlü halde hakaret ettiği, Çağatay’ın ise ‘sizi Cihangir’de barındırmam’, ‘sizi öldüreceğim’ formunda ikisini de hakaret ve tehdit ettiği kaydedildi. Hazırlanan iddianamede daha sonra tartışmanın arbedeye dönüştüğü, bunun sonucunda da müşteki şüpheliler Furkan ve Hikaye’nin Çağatay’ı darp ettikleri, Çağatay’ın da Furkan ile Hikaye’yi darp ettiği belirtildi. İddianamede ayrıyeten İsimli Tıp Raporuna nazaran tarafların birbirlerini kolay tıbbi müdahale ile giderilebilecek biçimde birbirlerini yaraladıkları da aktarıldı.

Hapsi istendi

Öte yandan iddianamede, müşteki şüphelilere isnat edilen cürümlerin uzlaşmaya tabi kabahatlerden bulunması nedeni ile belgenin uzlaştırmaya gönderildiği fakat taraflar ortasında uzlaşma sağlanamadığı belirtildi.

Hazırlanan iddianamede, müşteki kuşkulu Çağatay Akman’ın, Hikaye ve Furkan’a yönelik ikişer kez ‘basit yaralama’ kabahatinden 8 aydan 2 yıla, ‘tehdit’ hatasından 1 yıldan 4 yıla ve ‘hakaret’ cürmünden 7 aydan 4 yıl 8 aya olmak üzere toplamda 2 yıl 3 aydan 10 yıl 8 aya kadar mahpus cezasına çarptırılması talep edildi.

İddianamede, müşteki şüpheliler Hikaye Uslu ile Furkan Ayaz’ın ise farklı başka ‘basit yaralama’ kabahatinden 4 aydan 1 yıla, ‘hakaret’ hatasından ise 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar mahpus cezasıyla cezalandırılmaları talep edildi. Müşteki şüpheliler, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir