Esenler Belediyesi’nin düzenlediği ‘Sahadan Sonsuzluğa’ programının son adresi: Gaziantep

Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün zelzelede ziyan gören futbol kulüplerine yer verdiği “Sahadan Sonsuzluğa” programının son adresi Gaziantep oldu. “Sahadan Sonsuzluğa” program serisinin son konuğu Gaziantep Futbol Kulübü Genel Müdürü Faruk Yıldırım oldu. Yıldırım, yaşanılan felaket sonrası kulübün aldığı kararları ve yapılanları anlattı.

Esenler Belediyesi’nin toplumsal medya kanalı Motamot TV, Süper Lig takımlarından Gaziantep Futbol Kulübü’nü ziyaret etti. Gaziantep Futbol Kulübü Genel Müdürü Faruk Yıldırım, deprem sonrasında yaşanılanları ve izledikleri yolu anlattı.

Müthiş bir dayanışma örneği yaşadık

Çok değişik bir ortam yaşadıklarını ve asrın felaketinin kente olan tesirlerinden bahseden Gaziantep Futbol Kulübü Genel Müdürü Faruk Yıldırım, “Bir evvelki günün planını yapıp yatıyorsunuz, sonra gece müthiş bir sarsıntıyla uyanıyorsunuz. Bitmeyen bir sarsıntı. 1 buçuk dakikada neler hissettiniz konusu yok üzere bir şey. Hislerimizden arındık, tek düşündüğümüz şey yıkıldık mı, yıkılacak mıyız? Sarsıntı biter bitmez konuttan çıkıp tesislere geldim. Çabucak öbürleri ne durumda diye düşünmeye başladım. Burada olanlar, müsaadesi diğer kentlerde geçiren arkadaşlarımız vardı. Herkesin âlâ olduğu haberini aldık, burada olanlar çabucak tesise geldi. Çok değişik bir ortam yaşadık. Bir taraftan herkes korkuyor, bir taraftan da elinde ne varsa ortaya döküyor. Harikulade bir sivil dayanışma örneğiydi. Tam birinci şoku atlatıp bir şeyler planlamaya başladığımız sırada ikinci büyük sarsıntısı yaşadık, ikinci şokla sarsıldık. Kulüp, teknik heyet, futbolcular bir ortaya gelip ne yapılmasını gerektiğini konuştuk. Gidecek yeri olanlar gitti. Onların yerine muhtaçlığı olan yeni beşerler geldi” dedi.

Geri döneceğiz

Depremden sonra kulüp olarak nasıl bir süreç yaşadıklarını anlatan Yıldırım, “Ligden çekilme konusundan evvel futbolcularımızla tek tek görüştük. Hiçbirinden bir daha buraya dönmeyiz diye bir şey duymadık. Herkesin ortak söylediği şey ‘bugünler geçecek, bugünlerin sonuna sağlıklı gidebilmek ismine bu dönem oynamak çok kolay değil’ oldu. Giden oyuncularımızın hepsi geri dönecek. Önümüzdeki sene Gaziantepspor kaldığı yerden devam edecek. Futbol, insanların birleştirici gücüdür. Taraftarlarımıza şunu söylemek istiyorum. Tekrar geri döneceğiz. Bizi bu süreçte yalnız bırakmasınlar. Birebir ruhu tekrar yaşayacağız. Biz hak ettiğimiz yere tekrar geleceğiz. Kâfi ki bizi unutmasınlar” sözlerini kullandı. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir