Eğitimi için geldiği İstanbul’da samuray kılıcıyla öldürüldü

Dün akşam saat 19.00 sıralarında Ataşehir’de Barbaros Mahallesi Karanfil Sokak’ta meydana gelen olayda akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen Göktuğ B., eğitimden çıktıktan sonra yolda yürüyen Başak Cengiz (28)’i takip etti, ardından çantasından çıkardığı samuray kılıcıyla saldırarak ağır yaraladı. Saldırıda ağır yaralanan Başak Cengiz kanlar içinde kaldı. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı kadın, Ataşehir’de hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Cengiz, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

1 aylık eğitim için Ankara'ya gelen genç kız, samuray kılıcıyla öldürüldü

Olaya tanık olan bir site sakini, “Buraya gelen polis ekiplerini görünce park halindeki araçlarda bir arama yaptıklarını zannettim. Meğerse araçların önünde cinayet gerçekleşmiş. Şüpheli adam elindeki bıçakla kadına saldırmış. Hatta bıçak değil kılıç. Kadını burada katlediyor. Hemen sonrasında çok sayıda polis geldi” dedi.

1 aylık eğitim için Ankara'ya gelen genç kız, samuray kılıcıyla öldürüldü

ZANLI YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI

Cinayet zanlısı Göktuğ B. ise Ataşehir Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen zanlı, Ataşehir Örnek Polis Merkezi’ne götürüldü.

1 aylık eğitim için Ankara'ya gelen genç kız, samuray kılıcıyla öldürüldü

1 AYLIK EĞİTİM İÇİN ANKARA’DAN GELMİŞ

Öte yandan mimarlık mesleğini icra eden 28 yaşındaki Başak Cengiz’in nişanlı olduğu, 1 ay sürecek eğitim nedeniyle Ankara’dan Ataşehir’deki Finans Merkezine geldiği ve bir otelde kaldığı, eğitiminin ise Cumartesi günü sonlanacağı öğrenildi. Saldırgan Göktuğ B.’nin ise özel bir sitede tek başına kirada yaşadığı ve insanlarla fazla diyaloğa girmeyen bir kişi olduğu öğrenildi.

AĞABEYİ: YAPANI TANIMIYORUZ

Başak Cengiz’in cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan alındı. Cinayetle ilgili basın mensuplarına bir açıklama yapan genç kızın ağabeyi Fatih Cengiz, “Çok üzüldük, elden bir şey gelmez. İş için buradaydı. Kendisi mimar. Pazar günü Ankara’ya dönecekti. Normalde Ankara’da çalışıyor. Bir proje için buraya geldi. Akşam iş çıkışı bu olay gerçekleşti. Yapanı tanımıyoruz. Başak işinde gücünde bir insan. Otelde kalıyordu, yeni nişan yaptı. Bu adamın akli dengesi bozuksa neden dışarıda duruyor bu bir mazeret değil. Bence planlı bir şekilde öldürdü” dedi.

Eğitimi için geldiği İstanbul'da samuray kılıcıyla öldürüldü



Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir