Dursun Özbek: Projeyi değiştirdik, 1 milyar TL bekliyoruz

Transferde süratli bir dönem geçiren ve teknik gruptan neredeyse tüm kadroya kadar değişlik yaparak yeni döneme giren Galatasaray’da lider Dursun Özbek, değişen Mecidiyeköy projesiyle transferler hakkında konuştu.

Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek, kulübün resmi televizyon GS TV’de gündeme dair açıklamalarda bulundu. Özbek yapılan transferler hakkında bilgilendirme yaparken ayrıyeten Mecidiyeköy’de bir evvelki periyodunda başlayan otel inşaatını rezidansa çevirdiklerini belirti. Özbek beklentisinin 1 milyar TL olduğu proje ve transferler hakkında şu tabirleri kullandı;

OTEL PROJESİ REZİDANSA ÇEVRİLDİ

“Mecidiyeköy’deki otel projemizi rezidans projesine çevirdik. 160 dairenin satışından 1 milyar liraya yakın gelir bekliyoruz. Bu gelirin bir kısmı bankalara olan borçlarımıza gidecek, öbür yarısı da Kemerburgaz’daki faaliyetler için kullanılacak. Kemerburgaz Projesi yakında başlayacak. Önümüzdeki dönem A kadro antrenmanlarını Kemerburgaz’a almak istiyoruz. Çok kısa bir müddet sonra Eyüp Belediyesi’ne müracaat yapacağız ve inşaata başlayacağız.”

“ADA İÇİN HİÇ PARA ÇIKMADI”

“Galatasaray Adası’nda hazineye ilişkin olan parsellerin tapusunu 30 yıllığına aldık. Bu tapular üst kullanım hakkı tapusudur. Bu tapuları aldıktan sonra ada üzerinde proje geliştirme talihiniz var. Ada projemizde kulübümüzün kasasından hiç para çıkmadı. Galatasaray’da eksik olan bir şey var, sevgi iklimi. Bu sevgi iklimini, barışmayı yaratalım. Ada, bu hedefe hizmet eden kıymetli bir faktör.”

FLORYA’DAKİ BAŞKA KISIM

“Florya’da bir kısım Galatasaray’ın tapulu malı. Bir kısmı da Emlak Konut’un tapulu malı. Bugün prestijiyle yaptığımız görüşmelerde, Emlak Konut’tan kendi tapularında olan kısmın bize satılması için bir mutabakatımız var.”

“BU PERİYOT 26 MİLYON EURO HARCAMIŞIZ”

“Çok başarılı bir transfer dönemi geçirdiğimizi düşünüyorum. Geçen transfer devrinde yaklaşık 28 milyon Euro bonservis bedeli harcanmış, bu devirde ise 26 milyon harcamışız biz. Bu 26 milyon Euro’nun içinde 21 yaş altı futbolcuların transferi de kelam konusu. Transferlerimiz Galatasaray’ın bir kuruşu bile hesaplanarak yapıldı.”

ICARDI’NİN MALİYETİ

“Icardi’nin maaşı 750 bin euro. Icardi 20 gol atarsa 75 bin euro bonus ödeyeceğiz. Her galibiyet için de 3 bin euro ödeyeceğiz. Daha evvelce yapıldığı üzere abartı bonuslar yok. Ross ve Yusuf Demir için yaklaşık 7.7 milyon euro bonservis ödedik. Geleceğimizi inanca aldık. Bunlar dışında ise 18 milyon euro kalıyor. Oyuncu satarak 12-13 milyon euroluk bir gelir elde ettik. Kalan 5-6 milyon euroya bakarsak, mükemmel bir süreç geçirmişiz. Biz, Galatasaray’ın geleceği için genç oyuncuları getirdik. Genç oyuncularımızı çıkarınca, transfer için 18 milyon Euro harcadık. Bir tek Mertens’e imza paras ödedik. Gelir masraf hesabına baktığımızda 5.5 milyon Euro’ya harcamayla bu takım kuruldu. Bunun yanında oyuncu satışları da gerçekleştirdik. Bu da demek oluyor ki, biz harika bir transfer periyodu geçirmişiz. Ben, Galatasaray’a bir periyotta bu kadar yıldız oyuncu transferi hatırlamıyorum. Bunun yanında biz, bu sene Avrupa’da da yokuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir