Dünyadan, patlamada hayatını kaybedenler için taziye mesajı

Türkiye’deki çok sayıda yabancı temsilcilik ve büyükelçi, İstanbul Beyoğlu’nda meydana gelen patlama nedeniyle hayatını kaybedenlerden için taziye iletisi yayınladı.

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, Twitter’dan yaptığı açıklamada, can kayıpları olmasından ötürü ıstırap duyduğunu belirterek, kurbanların ailelerine ve yakınlarına teselli diledi.

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Lideri Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, patlamaya ait gelişmeleri yakından izlediklerini tabir ederek, “İstanbul İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlama bizi derinden üzdü. Patlamada hayatını kaybedenlerin ailelerine en derin taziyelerimizi sunar, yaralılara acil şifalar dileriz. Başın sağ olsun Türkiye” bildirisini paylaştı.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Twitter’dan Türkçe taziye bildirisi paylaştı: “Taksim İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlama haberini derin kederle öğrendim. Patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Dost Türk milletinin başı sağ olsun.”

Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği’nden Türkçe olarak, “Bugün İstanbul’da birçok kişinin mevti ve yaralanmasına neden olan patlamadan ötürü çok üzgünüz. Ölenler için Allah’tan rahmet ve yaralananların hemencecik düzgünleşmesini dileriz” bildirisi yayınlandı.

Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği’nden de “İstanbul İstiklal Caddesi’nde vuku bulan patlamada hayatını kaybedenlerin ve yaralıların olduğunu büyük bir ıstırapla öğrendik. Ölenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Başın sağ olsun Türkiye” açıklaması yapıldı.

Danimarka’nın Ankara Büyükelçisi Danny Annan, İsveç’in Ankara Büyükelçisi Staffan Herrström, Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Reşad Mammadov, Finlandiya ve Kosova’nın Ankara büyükelçilikleri de Beyoğlu’ndaki patlamaya ait toplumsal medya hesaplarından taziye bildirileri yayımladı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir