Dışişleri’nden Avrupa Parlamentosu’na PKK tepkisi

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu (AP) binasında gerçekleşen PKK/PYD/YPG terör örgütleri tarafından Türkiye’ye karşı yapılan terör propagandasını kınadı. Açıklamada, Avrupa Parlamentosu’nun terörle uğraştaki ikiyüzlü tavrı ve samimiyetsizliğinin bir defa daha gözler önüne serildiği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Avrupa Parlamentosu binasında PKK/PYD/YPG terör örgütünün elebaşları ve destekçileri tarafından ülkemiz zıddı bir aktiflik gerçekleştirilmesini şiddetle kınıyoruz. Avrupa Birliği’nin terör örgütleri listesinde yer alan ve ülke bütünlüğümüzü gaye alan bir terör örgütünün propagandasına hizmet eden bu tıp faaliyete imkan sağlanması kabul edilemez.” denildi.

Açıklamanın devamında, “Bu durum, Avrupa Parlamentosu’nun terörle çabadaki ikiyüzlü tavrını ve samimiyetsizliğini bir kere daha gözler önüne sermektedir. Ülkemizin ismini de zikrederek meşruiyet kazandırılmak istenen bu faaliyete müsaade verilmesi, AB’nin memleketler arası yükümlülükleriyle de çelişmektedir. Türkiye, ayrım gözetmeden tüm terör örgütleriyle uğraşını kararlılıkla sürdürecektir. AB kurumları ve üye ülkelerden beklentimiz, memleketler arası güvenliğe tehdit teşkil eden terörizmle çabamızda yanımızda durmasıdır.” tabirleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir