Dina’nın ölümü: Filyos Çayı kenarında 7 dakika

26 Mart’ta Filyos Çayı kenarında meyyit bulunan Gabonlu Danys Dinabongho Ibouanga (Dina) ile ilgili soruşturma devam ediyor. Bu kapsamda daha evvel üç kez gözaltına alınıp hür bırakılan Dursun A., dördüncü defa gözaltına alındı.

Dursun A.’nın daha evvelki tabirlerinde ‘hatırlamadığı’ için bahsetmediği bir ayrıntı, valiliğin güvenlik kamera kayıtlarında ortaya çıktı. Sözcü Gazetesi müellifi İsmail Saymaz, bugünkü yazısında Dina’nın vefatını ve Dursun A.’nın tabirlerini ele aldı.

VALİLİK KAMERA KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

Saymaz’ın yazısındaki ilgili kısım şöyle oldu: “… Dursun A., 55 yaşında ve emekli. 5 Nisan’da alınan tabirinde şu bilgileri verdi: ‘1009. Cadde’de siyahi bir kız birden aracımın önüne atladı ve beni durdurdu. ‘Abi hastane’ dedi. ‘Ne oldu’ diye sordum. ‘Abla dövdü’ dedi. Art koltuğa oturdu. Maksadım hastaneye götürmekti. Telefonumu istedi, ‘anne anne’ dedi. Telefonumu verdim, bir şeyler konuştu. Sol elinde yara, yüzünde kan ve kızarıklık vardı’ dedi.”

Dursun A., daha sonra Dina’nın araçtan inip Filyos Çayı’na gerçek koştuğunu anlattı. Peşinden gitmediğini savundu. Fakat Saymaz yazısında valiliğin kamera manzaralarının Dursun A.’yı yalanladığını belirtti. Saymaz yazısında şu tabirleri kullandı: “… (Kızın inmesinden sonra) U dönüşü yapıp geri döndüm. Filyos Çayı’na inen, otomobillerin geçeceği kadar aralık bulunan yola tuvalet gereksinimim geldiği ve korktuğum için indim. Yola inmemdeki sebep, bayanın durumunu merak ettiğim içindir. Tuvaletimi yaptıktan sonra tahminen bayanı görebilirim diye otomobilin uzunlarını yaktım. Ne kadar gittiğimi hatırlamamakla bir arada çocuk parkının oraya kadar yol aldım. Ana yola bağlanamayacağını anlayarak geri döndüm.”

Dursun A.’nın telefon kayıtlarında siyahi bayanlarla görüştüğü de belirlendi. Dursun A., cezaevine gönderildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir