Cesedi parçalanmış halde bulunmuştu! Katilden kan donduran itiraf

Polis takımları ihbar üzerine dün saat 16.30’da Kocamustafapaşa Mahallesi İzci Türk Sokak’ta bir apartmandaki daireye girdi. Yapılan incelemede dairede kesimlere ayrılmış ceset bulundu. İncelemelerin akabinde ceset otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Cesedi teşhis etmek için aile yakınları sabahın erken saatlerinde İsimli Tıp Kurumu’na geldi. Teşhis edilen ceset, 25 Ekim’den beri kayıp olan 65 yaşındaki Celal Han’a ilişkin çıktı. Celal Han’ın kaybolmadan 4 gün evvel 21 Ekim’de Sivas’tan İstanbul’a geldiği öğrenildi.

GÜVENLİK KAMERASI İMAJLARIYLA ŞÜPHELİYİ YAKALANDI

Kayıp Şahıslar Ofis Amirliğine bağlı gruplar, birinci olarak Celal Han’ın Sarıyer’deki konutunda inceleme yaptı. Takımlar, konut ve etrafındaki güvenlik kamerası manzaralarını takip ederek Celal Han’ın Fatih’e gittiğini belirledi. Fatih’teki kamera imgelerinin ayrıntılı bir halde incelenmesinin akabinde Celal Han’ın bir meskene girdiği, onun çabucak gerisinden bir öteki kişinin gerisinden geldiği görüldü. Gruplar, bu kişinin Sitrak K. (78) isimli şahıs olduğunu belirledikten sonra şahsı gözaltına alarak Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğüne götürdü.

CESEDİ KESİMLERE AYIRDIĞINI İTİRAF ETTİ

Emniyette tabiri alınan Sitrak K., Celal Han ile daha evvelden tanıştıklarını, olay günü binanın deposunda kendisi ile tartıştığını ve sonrasında Celal Han’ın kalp krizi geçirdiğini söyledi. Sitrak K. sözünün devamında, kalp krizi geçirince telaşa kapıldığını ve cesetten kurtulmak için modüllere ayırdığını itiraf etti. Celal Han’ı öldürdüğünü itiraf eden zanlı Sitrak K., emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde adliyeye sevk edildi.

CELAL HAN’IN ÖLDÜRÜLMEDEN EVVELKİ SON MANZARASI KAMERADA

Öte yandan güvenlik kamerasına yansıyan imajlarda, Celal Han’ın yolda yürüdüğü, bir müddet sonra Sitrak K.’nin de yanına geldiği ve birlikte yürümeye devam ettikleri görüldü. Bir öteki imajda ise, Sitrak K.’nin tek başına yolda yürüdüğü anlar kameralara yansıdı.

“KAYBOLMADAN 4 GÜN EVVEL İSTANBUL’A GELMİŞTİ”

Sarıyer’de yaşayan Celal Han’ın 25 Ekim’den beri arandığı belirten torunu Batuhan Arslan, “İlk kaybolduğunu anladığımız gün, emniyete haber verdik. Sonrasında beklemeye başladık, bilgi alamadık. Dün isimli tıpa çağırdılar, cenazeyi öğrendik. Şüpheliyi tanımıyoruz. Arkadaşı olduğu söyleniyor. Dedem, kaybolmadan 4 gün evvel Sivas’tan İstanbul’a gelmişti. Yaz tatilini anneannem ile birlikte Sivas’ta geçirmişti. Bir hastalığı yoktu, İstanbul’a dönüş tarihine nazaran döndü. Bulunduğu konut şüphelinin meskeni olduğu söyleniyor. Dedemden borç isteyenler vardı lakin o denli yüklü ölçüde borç verebilecek biri değildi” diye konuştu.

“ADAMIN MESKENİNE NEDEN DURDUK YERE GİTSİN”

Arslan, “Şüphelinin çöp toplayan biri olduğu söyleniyor. Dedemin tanıdığı olmadığı söyleniyor. Bu türlü bir adamın konutuna neden durduk yere gitsin? Yargının karşısına çıkacak. Adaletin sağlanacağını düşünüyoruz. Çöp toplayan birinin yanına gitmez. Dedem Sarıyer’de oturuyordu ancak emekli olduğu için arkadaşlarıyla gezerdi. Ancak o gün tek başına gitmiş, gezmeye de gitmiş olabilir. Dedem İETT sürücüsü olarak emekli olmuştu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir