Bursalı liseli gençlerden afet bölgesine anlamlı üretim

BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Faik Çelik Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir ortaya geldi.

Okulun muhtaçlıkları ve çalışmaları hakkında yöneticilerden bilgiler alan Lider Alinur Aktaş, daha sonra el sanatları atölyesini gezerek, zelzele bölgesi için uyku tulumu ve çocuklar için ‘çorap bebek’ üreten öğrencileri ziyaret etti. Liseli gençleri hassas davranışlarından ötürü tebrik eden Lider Aktaş, “Yapmış oldukları uyku tulumlarıyla, yüzlerce depremzedenin geceyi sıcak geçirmesini sağlayacaklar. Bu tulumlarda çok büyük emek var. Bu türlü günlerde bir ve bir arada olmak, yaraları sarmak çok kıymetli. Hepinize farklı başka teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Aktaş, daha sonra öğrencilerle deneyim paylaşımı yaptı. Gençlere nasihatlerde bulunan Lider Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Hayatla gayret etmeyi göze alanların önlerinin daima açık olduğunu lisana getiren Lider Aktaş, “Meslek lisesinde okumanız sizin için altın bilezik. Hayalleriniz varsa, peşinden koşun. O vakit işinizi severek yaparsınız. Kâfi ki hayalleriniz olsun. Zahmetler çekeceksiniz lakin sonunda amacınıza varacaksınız. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere sağladığı tüm imkanlardan yararlanabilirsiniz. Kurs ve spor merkezlerimize, uyumayan kütüphanelerimize müracaatlarda bulunun. Ufku parlak gençlere gereksinimimiz var” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, daha sonra Osmangazi Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, öğrencilerle bir ortaya geldi.

Ardından disleksi hastası 11. Sınıf öğrencisi Enes Davet Kerem’le buluşan Lider Aktaş, genç öğrenciyle sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir