Bursa’da CHP ilçe binasına boyalı saldırı

Bursa’da Fethiye Mahallesi’nde gece yarısı CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı binasının önüne gelen 2 kişi sprey boyayla duvara “CHPKK İşbirlikçi Keml” yazdı.

Sabah yazıları gören parti yöneticileri ve vazifeliler, polise haber verdi. Gelen polis grupları, güvenlik kamerası kayıtlarını izleyip, tespit ettikleri 2 kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

CHP Nilüfer İlçe Lideri Fırat Yılmaz, partilerinin terör örgütüyle ilişkilendirilerek yapılan bu taarruzun kabul edilemez olduğunu belirterek “Ülkemizde geçmiş devirlere baktığımızda bu şekil durumların yarar getireceği hiçbir süreç olmamıştır” dedi.

Geçen haftalarda da ilçe binasının başka yüzünde bulunan pankarta falçata ile ziyan verildiğini belirten Yılmaz, polisin kamera manzaralarından tespit edilen 2 kişiyi aradığını söyledi.

CHP Vilayet Lideri Turgut Özkan da yapılan ataktan rahatsız olduklarını belirterek “Emniyet güçleri bu işin takipçisi olacaktır. Biz de takipçisi olacağız. Bunu demokrasiye yapılan bir taarruz olarak görüyoruz. Bu akınlar bizi yıldıramaz. Biz 14 Mayıs’ta seçimleri kazandıktan sonra bu atmosferden ülkemizi kurtarmak ismine elimizden gelen her şeyi yapacağız. Umarım failler en kısa müddette bulunup hak ettikleri cezayı alırlar” dedi.

Öte yandan CHP ve ÂLÂ Parti İstanbul Vilayet Başkanlıkları da silahlı akına uğramıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir