Bursa’da bu buluşmada ‘iş’ var

BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin dayanaklarıyla, Çalışma ve İş Kurumu Vilayet Müdürlüğü, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa Kent Kurulu (BKK) ve Bursa İstihdam ve Meslek Ofisi (BİKO) iş birliğinde bu sene 7’ncisi düzenlenen BİİB, dalın muhtaçlık duyduğu insan kaynağını firmalarla buluşturdu.

274 firmanın iştirakiyle Türkiye’nin alanında en büyük istihdam buluşmalarından birisi olan tertipte stantları tek tek gezen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, firma temsilcileri ve iş arayanlarla sohbet etti.

Bursa’nın nüfusunun artması ve kentin süratle gelişmesiyle yeni gereksinimlerin da ortaya çıktığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, altyapıdan üstyapıya kadar her alanda yatırımları sürdürdüklerini belirtti.

Tüm bunların yanında Büyükşehir Belediyesi’nin istihdam açısından da iş ve işçi arayanların buluşmasına aracılık ettiğini söz eden Lider Aktaş, “İşverenleri ve iş arayanları uygun ortamda buluşturmuş olmaktan memnunluk duyduk. Bir gencin birinci işini bulduğu andaki gururuna, onun staj imkanına kavuşmasına aracılık etmek ve dayanak olmak büyük bir memnunluk. BİKO marifetiyle de vatandaşlarımıza iş seçme, yeni iş bulma noktasında kıymetli yarar sağlıyoruz. Öte yandan BURSKOOP aracılığıyla üniversite öğrencilerimize, meslek liseli öğrencilerimize burs sağlıyoruz. Her geçen gün gelişen, endüstrisi büyüyen Bursa’mızda orta eleman zahmetinin çözülmesiyle alakalı bir altyapının oluşmasını istiyoruz. Bu hususta aracılık etmek istiyoruz. Bu tertibin Bursa için büyük bir baht olduğunu düşünüyorum. Firma sahipleri de iş arayanlar da çok memnun. Tertibe katkı koyan, dayanak veren tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir