Bursa İnegöl Kahramanmaraş’ı ayağa kaldıracak

BURSA ( İGFA) – Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki büyük sarsıntı felaketinin üzerinden 1 ayı aşkın müddet geçmesine karşın, tüm Türkiye zelzelenin yıkıcı tesiriyle büyük ziyan gören 11 vilayette el birliği ile çalışmalarını sürdürüyor. Ülkenin dört bir yanından mahallî idareler ve gönüllüler ile birlikte devletin tüm kurumları 11 ili tekrar inşa etmek ismine adeta yarışıyor.

İNEGÖL BELEDİYESİ YARALARI SARIYOR

Bursa’nın İnegöl Belediyesi, sarsıntı bölgesinde bilhassa Kahramanmaraş ve Hatay bölgesinde yapılan görevlendirmelerle hem rutin belediyecilik hizmetlerinin aksatılmadan sürdürülmesi hem de kentlerin yıkılan ve bozulan alanlarının kullanıma kazandırılması ismine çalışmalar yapıyor. Fen İşleri Müdürlüğü, Paklık İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü takımları alanda çalışmalarını sürdürürken, tıpkı vakitte sarsıntı bölgesinde Gastro İnegöl şefleri de günlük 21 bin bireye sıcak yemek hizmetini sunmaya devam ediyor.

“EL BİRLİĞİ İLE BU GÜNLERİ ATLAYACAĞIZ”

Çalışmalara ait açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, sarsıntı bölgesinin el birliği ile eski günlerine kavuşacağını söz etti. Tüm imkanların 11 vilayet için seferber edildiğini kaydeden Lider Taban, “Ülkemiz bu süreçte ortaya koyduğu birlik beraberlik hissiyle birinci günden beri millet olmanın gerekliliğini en hoş formda sergiliyor. Bu necip millet böylesi güç günlerde tarihten bu yana birlik olarak yaralarını sarmış, küllerinden doğmayı bu birliktelikle sağlamıştır. Bugün de tarihi bir periyoda tanıklık ediyoruz. İnegöl Belediyesi olarak bu süreçte elimizden gelen ne varsa tüm imkanlarımızı seferber ettik. Arama kurtarma ve yardım kampanyalarıyla başlayan süreçte, bugün takımlarımız zelzeleyle yıkıma uğrayan kentlerimizin tekrar ayağa kalkması için uğraş ediyor. Milletimiz dayanaklarıyla, devletimiz iradesi ve gücüyle en kısa müddette bu yaraları saracaktır. Bir yandan bölgede yıkılan konutların inşası için adımlar atılırken, buradan gönderdiğimiz çalışanlarımız de yolları, kaldırımları onararak hayatın olağana dönmesi için katkı sağlıyor. Orada hayatta bir yandan devam ediyor. Bu nedenle başta paklık olmak üzere rutin belediyecilik hizmetlerinin de aksamaması lazım. Paklık konusunda da orada çalışmalarımız var. El birliği ile inşallah en kısa müddette bu günleri atlayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir