Beşiktaş’ın istediği tablo! Hatayspor ve Gaziantep FK kararları değişirse Süper Lig’de yeni puan durumu…

Beşiktaş, sarsıntı felaketi sebebiyle, Türkiye Futbol Federasyonu’nun ligden çekilen Hatayspor ile Gaziantep FK’nın kalan maçlarında hükmen mağlup sayılması kararını UEFA’ya taşımak için çalışma başlatmıştı. Kulüp avukatları, bu bahiste hazırlığını sürdürüyor. Siyah-Beyazlı idare, birinci yarıda oynanan maçların da geçersiz sayılmasını talep ediyor.

KONU UEFA’YA TAŞINACAK

Fanatik’in haberine nazaran; Beşiktaş İdaresi, Türkiye Futbol Federasyonu’nun zelzele faciasının akabinde ligden çekilen Hatayspor ile Gaziantep ekiplerinin kalan karşılaşmalarda rakiplerinin 3-0 galip sayılması kararını UEFA’ya taşımak için çalışma başlattı. Kulüp avukatlarına çalışma yapması talimatını veren Beşiktaş İdaresi, tüm maçların geçersiz sayılması gerektiğini istiyor. Geçen yıl Almanya’da yaşanan sel felaketinden ötürü Almanya 3. Lig’den çekilen Münih Türkgücü’nün tüm maçlarını geçersiz sayılmasını örnek gösteren Beşiktaş İdaresi, mevzuyu birinci olarak tahkim heyetine taşımayı planlıyor. Ayrıyeten benzeri bir olayın da Polonya’da yaşandığını dilekçesine ekleyen Siyah-Beyazlı idare, birinci yarıda oynanan maçların da geçersiz sayılmasını talep edecek.

YÖNETMELİKTE YER ALIYOR

UEFA’nın Şampiyonlar Ligi yönetmeliğinde bulunan 28. unsurunun 3. bendinde “Bir kulüp, küme basamağındaki maçları tamamlamadan diskalifiye edilir yahut rastgele bir nedenle müsabakadan çekilirse tüm maçlarının sonuçları geçersiz sayılır ve puanlar kaybedilir” sözünden yararlanarak UEFA’ya müracaat yapacak.

İŞTE BEŞİKTAŞ’IN İSTEDİĞİ TABLO

Grafik Fanatik’ten alınmıştır.

PLAY-OFF OLURSA 4 GRUP…

Beşiktaş Kulübü, mevcut karar sonrasında lig bitimine kadar 18, başkan Galatasaray ise 16 deplasman maçına çıkacak. Bu durumu haksızlık olarak gören kulüp, Hatayspor ve Gaziantep’in tüm maçlarının iptal edilmesini istiyor.

Bu senaryonun hayata geçmesi halinde Beşiktaş, ligin birinci yarısında Gaziantep ve Hatay maçlarında bıraktığı toplam 5 puanı geri alacak. Başkan Galatasaray da iç alanda oynadığı rakipleri karşısında aldığı toplamda 6 puanı geri verecek ve yeni puan tablosu ortaya çıkacak.

KARTAL’IN İSTEDİĞİ OLURSA FARK 3!

Bu tabloda, Galatasaray 51 puana inecek, ikinci Fenerbahçe ve Beşiktaş 48, Adana Demir de 40 puanda olarak birinci 4 sırayı oluşturacak. Kartal, tepenin 11 değil 3 puan gerisinde olacak. Şayet lig bitiminde bu senaryonun değil Play-Off’un oynanması halinde de birinci 4’teki ekip şampiyonluk için yarışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir