Başkan Aras’tan Adliye – Yeni Otogar yolunda inceleme


MUĞLA (İGFA) – Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Adliye ile Yeni Otogar ortasından başlatılan Dirgeme yolundaki çalışmalar devam ediyor. İki etap olarak üretimine başlanan yolun birinci etabında Muğla Barosu ve AVM sapağı ortasında 430 metre yağmur suyu, 14 baca, bin 70 metre yağmur suyu ızgara çizgisi, 600 metre sıcak asfalt, 2 akıllı kavşak ve çizgi çalışmaları yapılarak yol trafiğe açılmıştı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, birinci etabın akabinde ikinci etap çalışmalarına devam ederken çalışmalar kapsamında asfalt sökümü tamamlandı ve dolgu çalışmaları devam ediyor. Ayrıyeten proje kapsamında 5 bin metreküp hafriyat, 6 bin 500 metreküp dolgu çalışması yapıldı.

BAĞLANTI YOLU DA TAMAMLANIYOR

Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, hedeflerinin projeyi kısa müddette tamamlayarak Kurban Bayramında vatandaşların hizmetine sunmak olduğunu söyledi. Aras; “Yatağan tarafından gelen ve otogara girecek olan otobüs ve araçlar için yapılan yan yol çalışmasını da inceledik. Orada ki çalışmalar tamamlanmak üzere. Çok kısa mühlet içerisinde yol hizmete girecek. Sanıyorum bir hafta ya da 10 gün içerisinde yolumuz hizmete başlayacaktır” dedi.

‘ZEMİN SIVILAŞMASI OLDUĞU İÇİN ÖNEMLİ BİR DOLGU ÇALIŞMASI YAPILIYOR’

Aras Adliye – Yeni Otogar ortasındaki yol çalışmaları ile ilgili bilgi verirken, “Merkezle otogarı birbirine bağlayan 4 şeritli yol çalışmamız devam ediyor. Vatandaşlarımız yolun hizmete açılacağı tarihi merak ediyor. Bu bölge ziraî bir alan. Yer sıvılaşması olan bir yer. O nedenle önemli manada dolgu yapılması gerekiyordu. Arkadaşlarımız şuan dolguyu gerçekleştiriyor. Su geçişlerini sağlamak için menfezler yapılıyor. Dolgu çalışmaları bittikten sonra çok kısa mühlet içerisinde asfalt çalışması yapılacak. Kurban Bayramında yolumuzu hizmete açmak istiyoruz amacımız bu tarafta. Bu yol hizmete açılınca şuan da hem Yerkesik tarafına, hem TOKİ tarafına giden trafik Denizli Kavşağından geçmeyecek. Böylece o kavşakta da aşikâr bir rahatlama olacak. Bu ortada Denizli Kavşağında ki çalışmaların devamını bekliyoruz. Orada seçimden evvel bir duraksama oldu. Sanırım arkadaşlar devam edecektir. Orayla ilgili çalışmanın bir an evvel yapılması gerekiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir