Ayvaz Yalaza adaylığını açıkladı

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’den Edirne 2. sıra Milletvekili Adayı olan AyvazYalaza, genel seçimlerde kendisine takviye verenlere karşı duyduğu sorumluluk ve dik duruştan taviz vermemek ismine 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli idareler Seçimlerinde Keşan Belediye Başkanlığı’na bağımsız aday olduğunu açıkladı.

Yalaza, bu kararı almasındaki süreç ile ilgili bilgiler vererek başladığı açıklamasında, 2023 yılının Mayıs ayında gerçekleştirilen genel seçimlerinde MHP Edirne 2. sıra Milletvekili Adayı olduğunu hatırlatarak, “Bu seçimlerde alınan sonuçları herkes biliyor. Bu seçimlerin akabinde teşkilatım bana Edirne Vilayet Genel Meclisi üyeliği için 1. sıra adaylık teklifi yaptı. Ben de kendilerine, çok şad olduğumu, onur duyduğumu söyledim. Biz 8 bin 300 oy aldık. Bu oyların hepsini yalnızca Roman topluluğundan almadık. Yaklaşık 5 bin oyu Roman topluluğundan aldık lakin, Milliyetçi Hareket Partisi’nin tabanından, CHP’li kardeşlerimiz, doğulu kardeşlerimiz, Karadenizli kardeşlerimizin de dayanaklarını aldık. Ben etnik kimlikler üzerinden siyaset yapmayı her vakit reddetmiştim ve hala birebir çizgideyim. Bu yanlışsız değil.” dedi.

Genel seçim sonuçlarında toplumun verdiği iletinin âlâ okunması ve toplumun ne istediğinin güzel anlaşılması gerektiğini MHP’li yöneticiler ile paylaştığının altını çizen Ayvaz Yalaza, Yerel seçimlere 8 ay varken, genel seçimin akabinde çabucak teşekkür tiplerine çıkmamız gerektiğini söyledim. Milliyetçi Hareket Partisi’nin yapması gereken bir iş olduğunu lisana getirdim. Bunları yaparken de toplum bizi nerede görmek istiyorsa onların da fikirlerini almamız gerektiğini belirttim. Lakin maalesef seçimden sonra teşkilatımı alana çıkartamadım, hatta dikkate alınmadığımı da gözlemledim. Teşkilatları 2 ya da 3 kişi yönetir. Bu nedenle başka arkadaşlarımızın hiçbir kabahati yok.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir