Avukatı öldüren sanıktan şaşırtan sözler: Savunma yapacak psikolojide değilim

Gebze’de 16 Mart günü Yavuz Yazıcı evine hacze gelen Avukat Ersin Arslan’ı çıkan tartışmada tabancayla vurdu. Ağır yaralanan Ersin Arslan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Yavuz Yazıcı ise tutuklandı.

SAVUNMA YAPMAK İSTEMEDİ

Avukat Arslan’ın öldürülmesiyle ilgili dava, bugün Gebze 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Duruşma salonunda tutuklu sanık Yavuz Yazıcı, öldürülen Avukat Ersin Arslan’ın ailesi ve çok sayıda avukat hazır bulundu. Duruşmada olayı anlatması için söz verilen Yavuz Yazıcı, savunma yapacak psikolojide olmadığını belirterek, “Avukatımı azlettiğim için yeni avukat tayin edilene kadar savunma vermeyeceğim” dedi.

DURUŞMA 22 KASIM’A ERTELENDİ

Kocaeli Baro Başkanlığı, İstanbul 1 No’lu Baro Başkanlığı ve Türkiye Barolar Birliği’nin davaya katılma taleplerini onaylayan mahkeme heyeti, olaya tanık olan icra memuru S.B.’nin Tokat’a tayin olması sebebiyle SEGBİS sistemi üzerinden ifade vermesi, diğer tanıkların dinlenilmesi ve sanığa yeni bir avukat tayin edilmesi amacıyla Yavuz Yazıcı’nın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 22 Kasım tarihine erteledi.

Avukatı öldüren sanıktan şaşırtan sözler: Savunma yapacak psikolojide değilim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir