Avrupa’da rekor gelir! Türk takımları kasayı öyle böyle doldurmadı

UEFA Avrupa ve Konferans Ligi’nde yoluna devam eden 4 temsilcimiz önemli bir gelirin sahibi oldu. Avrupa’da tarihi bir dönem yaşayan Türk ekiplerinin toplam geliri 43 milyon euroya dayandı.

EN FAZLA GELİR TRABZONSPOR’UN

UEFA para ödüllerinde an prestijiyle en fazla geliri Trabzonspor elde etti. Şampiyonlar Ligi’nde play-off cinsinde elenen bordo-mavili kulüp, bu kalemden teselli mahiyetinde 5 milyon euroyla ödüllendirildi. Yoluna Avrupa Ligi’nde devam eden Trabzonspor, 3,63 milyon euroluk iştirak bedelinin yanı sıra performanstan 1,95 milyon euro, katsayıdan da 1,32 milyon euro kazandı. Yaklaşık 2,5 milyon euroluk market geliriyle birlikte bordo-mavililer toplamda 14,4 milyon euronun sahibi oldu.

FENERBAHÇE’NİN GELİRİ

Şampiyonlar Ligi’ne ön elemede veda eden ve Avrupa Ligi’nde uzunluk gösteren Fenerbahçe, lige iştirakinden 3,63 milyon euro, performanstan 3,36 milyon euro ve katsayıdan 2,9 milyon euroluk mükafatı hanesine yazdırdı. Sarı-lacivertli takım ayrıyeten küme maçlarını başkan tamamladığı için 1,1 milyon euro ve son 16’ya kaldığı gerekçesiyle de 0,5 milyon euro alacak. Market kaleminden de Trabzonspor üzere 2,5 milyon euro kazanacak Fenerbahçe, toplamda 13,9 milyon euroluk gelire ulaşmış durumda.

BAŞAKŞEHİR 7.2 MİLYON EUROYU KASASINA KOYDU

Konferans Ligi’nde gayret eden Medipol Başakşehir 2,94 milyon euro, küme başkanı olarak son 16 cinsine çıktığı için 1,25 milyon euroluk edinime ulaştı. Başakşehir kümedeki performansı ve katsayıdan toplam 3,1 milyon euro kazanırken toplamda market kalemi hariç 7,2 milyon euroyu kasasına koydu.

SİVASSPOR VE KONYASPOR’UN GELİRİ

Konferans Ligi’nde gayret eden Demir Küme Sivasspor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir