Arda Güler ve Beknaz Almazbekov, Guardian’ın listesinde yer aldı

Fenerbahçe ve Galatasaray’da geleceğin yıldızları ortasında gösterilen 2005 doğumlu Arda Güler  ve Beknaz Almazbekov, dünyanın gelecek vadeden yıldız adayları ortasında yer aldı.

TÜRKİYE’DEN İKİ İSİM VAR!

İngiltere’nin ünlü yayın organı Guardian geleceğin 60 yıldız adayını belirledi. Listede Barcelona, Bayern Munih, Sporting, Ajax, Milan, Borussia Dortmund, Benfica, Real Madrid ve Juventus’tan genç oyuncular yer alırkan Türkiye’den bu listeye Fenerbahçeli Arda Güler ve Galatasaraylı Beknaz Almazbekov dahil edildi.

ARDA İÇİN ÖVGÜ DOLU KELAMLAR KULLANILDI

Listede oyuncular için ayrıyeten spor müelliflerinden görüşler alındı. İngiltere’de yaşayan spor müellifi Emre Sarıgül, Arda Güler için “Fenerbahçe ve Türk Ulusal Ekibi’nin gelecekteki 10 numarası. Kısa mühlet içinde büyük bir transfer yapmaya hazırlanıyor” tabirlerini kullandı.

‘BEKNAZ ÖLÜMCÜL VURUŞLAR YAPIYOR’

17 yaşındaki Beknaz ile ilgili görüşlerine başvurulan İngiliz spor müellifi John Duerden “Galatasaray’da A Grup’ya yükselen oyuncu sağ taraftan bilhassa ölümcül vuruşlar yapıyor. Beknaz’ın gelişimi ülkesinin ulusal kadrosu tarafından da yakından takip ediliyor” görüşünü bildirdi.

ÜMİT ULUSAL KENAN YILDIZ DA LİSTEDE YER ALDI

Ümit Ulusal Grup forması giyen ve Juventus’da oynayan Kenan Yıldız da İngilizler tarafından listeye alındı. 17 yaşındaki Kenan dönem başında Bayern Munih’le mukavelesi sona erdikten sonra Juventus’a transfer olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir