Açılışa özel indirim izdihama neden oldu! İş çığırından çıkınca mağaza satışları durduruldu

Bursa’daki 8 katlı bir züccaciye mağazasının açılışında korkutucu görüntüler ortaya çıktı. Açılışa özel indirimden faydalanmak isteyen yüzlerce insan, metrelerce kuyruk oluşturdu. Çocukların kaybolduğu ve çok sayıda kişinin baygınlık geçirdiği sırayı dağıtamayan ekipler, çareyi mağaza satışlarını durdurmada buldu. Kısa aradan sonra satışlar yeniden başladı.

SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI

Osmangazi İlçesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde 8 katlı bir zücaciye mağazasının açılışında izdiham yaşandı. Sabahın erken saatlerinde sıraya giren vatandaşlar yaklaşık metrelerce kuyruk oluşturdu. Zaman zaman kavgalar yaşanırken, sosyal mesafe kuralları hiçe sayıldı.

BAYGINLIK GEÇİRENLER OLDU

Açılışta ortaya çıkan görüntüler ise “pes” dedirtti. Bir anne, alışveriş yapmak için diğer müşterilerle yarışırken 6 yaşındaki kızını unuttu. Yaklaşık 45 dakika boyunca annesini bulamayan kız gözyaşlarına boğuldu. Bu sırada mağaza görevlilerinin ‘1 adet kız çocuğu bulunmuştur’ anonsu ise şaşırttı. 74 yaşındaki bir adam da fenalık geçirdi.

POLİS BARİKAT KURDU

Açılış sırasında bir grup vatandaş, sıraya giren müşterilere tepki gösterdi. Salgını hiçe sayan alışveriş meraklıları ise tepki gösteren vatandaşlarla tartıştı. İhbarlar üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ekipler mağaza açılışını iptal ederken, mağaza kapılarını kapattırdı. Buna rağmen mağaza önünden ayrılmayan vatandaşlara polis ekiplere müdahale etti. Ekipler, mağaza önünde barikat kurarak içeriye girişleri engelledi.

BENZER MANZARALARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Öte yandan yaşanan izdiham ve metrelerce kuyruk, drone ile havadan görüntülendi. Mağazada tüm zücaciye ürünlerinin maliyetine satıldığı bu sebeple izdiham olduğu belirtildi. Polis ekipleri, şehirde benzer oluşumlara korona virüs tedbirleri kapsamında kesinlikle izin verilmeyeceğini açıkladılar.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir