ABD’de şoke eden olay! 6 yaşındaki çocuk öğretmeni silahla kasten vurdu

Her 100 bireye 120,5 silahın düştüğü ve ferdi silahlanma konusunda dünya birincisi olan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) bugün güne şoke eden bir olayla başladı…

6 YAŞINDAKİ ÇOCUK ÖĞRETMENİNİ VURDU

Virginia eyaletinin New Port bölgesinde meydana gelen olayda, Richneck İlköğretim Okulu’nda okuyan 6 yaşında bir erkek çocuğu öğretmenini silahla vurdu.

ÇOCUK GÖZALTINA ALINDI, ÖĞRETMENİN HAYATİ TEHLİKESİ BULUNUYOR

Polis Departmanı şefi Steve Drew düzenlediği basın toplantısında,çocuğun 30 yaşındaki öğretmenini tabancayla taammüden vurduğunu ve cuma akşamı polis tarafından gözaltına alındığını duyurdu.

Polis açıklamasında “Şüphelinin, Richneck İlköğretim Okulu’nda okuyan 6 yaşındaki bir erkek öğrenci olduğu belirlendi. Öğrenci gözaltında. Kurbanın bir öğretmen olduğu belirlendi. Yaralanan öğretmenin hayati tehlikesinin bulunduğu bedellendiriliyor. Soruşturma devam ediyor” tabirlerini kullandı.

SİLAHA NASIL ULAŞTIĞI VE ÖĞRETMENİNİ NEDEN VURDUĞU BİLİNMİYOR

Yetkililerin yaptığı açıklamada olayın öğlenden sonra meydana geldiği ve bir kaza olmadığı vurgulandı.6 yaşındaki çocuğun silaha nasıl ulaştığı ve neden öğretmeni vurduğu konusunda ayrıntı verilmedi. Olay sonrası öğrencilerin spor salonunda toplandığı ve hepsinin inançlı bir halde dışarı çıkarıldığı öğrenildi.

“KARA BİR GÜN”

Silahlı taarruzdan çabucak sonra okulun önünde çekilen fotoğraflarda çocuklar korkmuş ve başı karışmış görünüyordu, ebeveynler olay yeri bandının yanında duruyor ve düzinelerce polis bölgede devriye geziyordu.

Belediye Lideri Phillip Jones yaptığı açıklamada, olayın “Newport News için kara bir gün” olduğunu söyledi.

Okulun Pazartesi günü kapalı olacağı, öğrencilere ve velilere ruhsal dayanak verileceği duyuruldu.

“GENÇLERİMİZİ SİLAHLARDAN UZAK TUTALIM”

Newport News Devlet Okulları’nın müfettişi Dr. George Parker aileleri uyararak “gençlerimizin ellerinden silahları uzak tutmalıyız” dedi ve kelamlarına şöyle devam etti;

“Hala şoktayım. Bugün öğrencilerimiz silahların yalnızca bir eğitim ortamını değil, birebir vakitte bir aileyi, bir topluluğu da bozmak için neler yapabileceğini öğrendiler.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir