15 Puanı Silinen Juventus’ta Deprem Sürüyor: Merih Demiral ve Ronaldo Futboldan 1 Ay Men Edilebilir!

Juventus’ta evvelki ay istifa eden lider Andrea Agnelli’nin futbolculara saklı maaş ödemesi yaptığı ortaya çıkmıştı. İtalyan polisi gizlice verilen paranın 60 milyon euro’yu bulduğunu belirtirken, Juventus’a 15 puan silme cezası verilmişti. Soruşturma devam ederken flaş bir tez ortaya atıldı.

Kaynak: Tribün Dergi

Juventus’un eski lideri Andrea Agnelli’nin futbolculara yasadışı olarak maaş ödediği ortaya çıkmış ve 15 puan silme cezası verilmişti.

Tribün Mecmua’nın aktardığı habere nazaran, De Ligt ve De Sciglio; Chiellini’nin kulübün dolandırıcılığını tüm ekibe açıkladığını ve bundan gazetecilere bahsetmemeleri gerektiğini belirten Whatsapp konuşmalarının bir kopyasını yargıçlara verdi.

Sözleşmesinin dışında, yasa dışı olarak alınan maaş mutabakatını kabul eden futbolcuların ise en az 1 ay futboldan men ediliyor. Evrakta Dybala, Bentancur, Kulusevski’nin de ismi geçiyor.

Ronaldo’nun isminin da geçtiği yasa dışı maaş kalemlerinin 19.6 milyon euro’yu bulduğu belirtiliyor.

Juventus’a verilecek bir öteki cezanın da 2019-2020 yılındaki şampiyonluğun elinden alınması. Soruşturmanın devam ettiği belgede Juventus’un Serie B’ye düşmesi kelam konusu.

15 puanı silinen Juventus, ligde 10. sırada bulunuyor. Juventus’un yeni idaresinde eski futbolcu Del Pierro’nun yer alması bekleniyor. Juventus efsanesi Nedved de bu soruşturma kapsamında evrakta ismi geçen isimler ortasında…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir