Yürüyüş öncesi yağ yakmak için ne içilir? Daha hızlı yağ yakmak için neler yapılır?

Spordan evvel içilen bir fincan kahve, yağların daha çabuk yakılmasına yardımcı olarak kilo verme sürecini hızlandırmaktadır. Hem sağlıklı kalmak hem de fazla kilolardan kurtulmak için yeme içme alışkanlıklarının değiştirilmesinin yanında idmanın hayatın bir modülü haline gelmesi gerekir. Bedendeki yağ oranını sağlıklı bir biçimde düşürmek için tertipli spor ya da yürüyüş yapılmasının yanında tesirli birkaç alışkanlığın kazanılması tavsiye edilir. 

Türk Kahvesi

Egzersizden yarım saat kadar evvel içilen Türk kahvesi içmek, yağ yakımını hızlandırdığı üzere kas yapısını da korumaktadır. Böylede kas ve doku zedelenme oranını azaltır. Spor-yürüyüş öncesinde içilen Türk kahvesi, idman esnasında çok daha fazla kalori yaktığı ayrıyeten belirtilmektedir. 

Sirkeli Su

Sabah uyanında sirkeli su içmek, metabolizmanın hızlanmasında büyük bir değere sahipken spordan evvel içilmesi de kas oluşumunu takviyeler ve yağ yakımını hızlandırır. Spordan evvel içilen bir bardak sirkeli su, kas yapısının güçlenmesinde değerli bir rol oynar. Bu yüzden hem metabolizmanın hızlanıp ödemin atılması hem de bedendeki yağ oranının düşmesi için sirkeli su içilebilir. 

Avokado

Bitkisel yağlar ortasında en sağlıklısı olarak kabuk edilen avokado, vücudun gereksinimi olan yağı doğal bir formda karşıladığından ölçülü ölçüde tüketilmesi epey yararlıdır. Spor öncesinde tüketilen avokado ise kas oluşumunu destekleyerek güç vermektedir. Yüksek oranda lif içeren avokado, spor öncesinde tüketildiğinde metabolizmanın çok daha süratli çalışmasını sağlar.

Fıstık Ezmesi

Enerji deposu olarak sportmenlerin sık sık tükettikleri fıstık ezmesi, antrenman öncesinde tüketildiğinde kişinin daha enerjik hissetmesini sağlayarak spordan en güzel formda randıman almaya yardımcı olur. Fıstık ezmesi yüksek kalorili bir besin olsa da direkt güce dönüştüğü için kilo verme sürecini hızlandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir