Varank: Komün hayatı yaşamıyoruz, yolsuzluk bulamayan akrabalarımla iftira atmaya çalışıyor

TBMM Genel Kurulu’nda bugün, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın 2023 bütçeleri görüşüldü.

Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ın kardeşi ve Sanayi Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da kuzeni olan Sedat Varank’ın Emlak Konut GYO’nun Bodrum’daki ihalesini alması Meclis Genel Kurul’da gündeme geldi. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Bakınız, bu cevval iş adamı, ablasına bağlı olan Emlak Konut’un ihalelerine giriyor. Abla-kardeş dayanışmasıyla milyarlarca ihaleyi çatır çatır alıyorlar, çatır çatır. Sayın Bakan, Varank ailesi olarak dezenfektancı bakanla mı yarışıyorsunuz, söyleyin” dedi.

‘MUSTAFA VARANK OLARAK KÜRSÜDEYİM’

Bakan Varank ise Arık’a şöyle karşılık verdi: “Benimle ilgili rastgele bir kanunsuzluk usulsüzlük, yolsuzluk, peşkeş, rastgele bir kayırma varsa benim bu mevzulara rastgele bir dahlim varsa bunu ispat etmeyen kabahat duyurusunda bulunmayan alçaktır namerttir… Burada ‘Varank’lar’ diyorsunuz. Biz komün hayatı yaşamıyoruz. Ben Mustafa Varank olarak bu kürsüdeyim, 17 yıldır siyasetin içerisindeyim. Benimle ilgili rastgele bir yolsuzluk bulamayanlar akrabalarım üzerinden bana iftira atmaya çalışıyorlar. Ben bugüne kadar hiç haram yemedim aileme de haram yedirmedim.”

ÖZEL: PİŞKİNLİĞE VARDIRIYORSUNUZ İŞİ

Varank’ın akabinde kelam alan CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel de bahsedilen ihalenin iptal edildiğini hatırlattı. Özel, “Yeğeniniz Etraf ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı kendi kardeşine inanılmaz bir ihale vermiş. Siz ‘Bu yanlışsız olmamıştır, etik olmamıştır. Soyadı Varank olmasına karşın reddediyorum’ demek yerine ‘soyadımız Varank diye taksi sürücülüğü mü yapalım’ diye pişkinliğe vardırıyorsunuz işi. Tahminen günün geriliminden kaçırdınız, bahsedilen o ihale iptal edildi bugün” diyerek reaksiyon gösterdi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir