Ülkü Ocakları: Bahçeli yorum yapmıyorsa bildiği vardır

Ankara’da eski Dava Ocakları Genel Lideri Sinan Ateş’in öldürülmesinin akabinde MHP kampı birinci yansıyı verdi. Mersin Dava Ocakları tarafından yapılan ve MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’ye işaret edilen açıklamada, “Ülkücü hareket önderinin buyruğundadır ve başkan neyi nasıl işaret ediyor, neyin nasıl olmasını istiyorsa o denli olacaktır” denildi.

Ülkü Ocakları Mersin Vilayet Lideri Yavuz Akgül’ün imzasıyla yapılan açıklamada, suikasta ait MHP ve İdeal Ocakları’na yönelik ‘iftiralar’ atıldığı, ‘karalama kampanyaları’ ve ‘algı operasyonları’ yürütüldüğü argüman edildi.

“Olaylara karşı yorum yapanlara bakınız ki hiçbirinin ne MHP ile ne Dava Ocakları ile alakası kalmamış” denilen açıklamada, olayın iç yüzünü bilmeden MHP ve Dava Ocakları’nı ‘suçlayanların’ ‘pişman olacağı’ sözlerine yer verildi.

İsim vermeden, Mersin’de Emrullah Kaplan isimli davacının vefatının de hatırlatıldığı açıklamada, “Mersin’de yaşanan olayda, ülküdaşımız hayatını kaybetti.Peki neden ona başsağlığı dilenmedi? Neden toplumsal medyadan ağzını açanlar o gün sessiz kaldılar? Öldürülen arkadaşımız kıymetsiz miydi?” denildi.

‘BAHÇELİ YORUM YAPMIYORSA BİR BİLDİĞİ VARDIR’

MHP Genel Lideri Bahçeli’nin ve İdeal Ocakları’nın, Ateş suikastıyla ilgili yorum yapmamasına ait “Ülkücü milliyetçi hareketin önderi Devlet Bahçeli bir bahis hakkında yorum yapmıyorsa bir bildiği vardır ve tarih onu hep haklı çıkarmıştır” denildi.

Açıklamada, “Sinan Ateş’in bir gecede misyondan alınmasının sorgulanması gerektiği” savunularak, “Ülkücü Hareket Önderinin buyruğundadır ve başkan neyi nasıl işaret ediyor, neyin nasıl olmasını istiyorsa o denli olacaktır. Başkan – Teşkilat – Doktrin bu üçlüyü idrak edemeyen, sadık kalamayan bir zahmet ben Ülkücüyüm demesin” sözlerine yer verildi.

MERSİN OLAYI NEDİR

Sinan Ateş’in vazifeden alınması sürecinde, Mersin Dava Ocakları Lideri Davet Ünel’in kelam konusu karara karşı çıktığı akabinde vazifeden alındığı belirtiliyor. Davet Ünel misyondan alınınca Ünel’in ‘cezalandırılmasını isteyen’ kimi bireyler Adana’dan Mersin’e gidiyor. Kelam konusu bireylerin bıçaklamak istedikleri Ünel, silahını kullanıyor. Olay sonrası Emrullah Kaplan isimli ülkücü hayatını kaybediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir