Terör örgütü elebaşı ABD’ye yalvardı: Sizin en sadık müttefikiniz biziz, bizi Suriye’de unutmayın

13 Kasım’da Suriyeli Ahlam Albashir’in Taksim İstiklal Caddesi’nde düzenlediği ve 6 kişinin hayatını kaybettiği bombalı hücum sonrasında TSK’nın Suriye‘nin kuzeyinde terör örgütü PKK/YPG’ye karşı başlattığı askeri operasyon teröristleri korkutmaya devam ediyor.

“BİZİ UNUTMAYIN” MESAJI

Türkiye’nin muhtemel kara operasyonuna karşı ABD’den daha fazla dayanak isteyen teröristler, son olarak “ABD’ye ne kadar sadık olduklarını” anlatarak Washington’dan yardım istedi. Omurgasını terör örgütleri PKK/YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin elebaşı Mazlum Abdi, Washington Post gazetesinde “Biz Amerika’nın Suriye’deki en sadık müttefikiyiz. Bizi unutmayın” başlıklı bir yazı yayınladı.

“BENİM HAYATIMI AMAÇ ALAN BİR TEŞEBBÜSTE BULUNULDU”

ULUSLARARASI TOPLUMDAN YARDIM İSTEDİLER

Türkiye’ye yönelik küstah savlarını sürdüren terörist elebaşı, Taksim’deki bombalı hücumun ardında olmadıkları tezini da yineledi. Sözcü’de yer alan habere nazaran Türkiye’nin operasyonuna karşı milletlerarası takviye isteyen Mazlum Abdi, “Uluslararası toplumu Türkiye’yi engellemek için derhal somut adımlar atmaya çağırıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir