Numan Kurtulmuş: Yükselişe doğru geçiyoruz

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kapaklı Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Tekirdağ Genişletilmiş Vilayet Müracaat Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Numan Kurtulmuş, istişare meclisi toplantılarının seçim öncesi teşkilatlara “güç verdiğini” söyledi.

“Zor bir periyot olan seçim kampanyasına girdiklerini, bundan sonra safları daha da sıklaştırmaları gerektiğini” belirten Kurtulmuş, “Allah hepinize yüz aklığı versin. Hepinize üstün muvaffakiyetler temenni ediyorum. Önümüzde 2023 seçimleri var. Yürekten inanıyoruz ki milletimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar cumhurbaşkanı seçerek, AK Parti’yi de açık orta birinci parti olarak meclise göndererek, Türkiye Yüzyılı’nın kapısını sonuna kadar açacaktır” diye konuştu.

‘BİR BİZİM YAPTIKLARIMIZA BİR DE KARŞI TARAFTAKİLERE BAKIN’

“Bizim yaptığımız çalışmalara bakın bir de karşı taraftakilere bakın. Milletimiz de aslında bakıyor ve ortadaki farkı görüyor” diyen Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Biz bugün burada bu çalışmaları yaparken Türkiye’nin her vilayetinde milletvekillerimiz, bakanlarımız, vilayet ve ilçe teşkilatlarımız, herkes, genel merkezdeki arkadaşlarımız, herkes bu çalışmaları sürdürüyor. Yalnızca son bir ay içinde yapılanları anlatmaya kalksak herhalde birkaç saat konuşmamız gerekir. Yalnızca hatırlatmak bakımından söylüyorum. 29 Ekim’de TOGG arabası Sayın Cumhurbaşkanımızın sahneye çıkarmasıyla Türkiye’ye tanıtıldı. Dünya kamuoyuna tanıtıldı.”

‘BU DAHA BAŞLANGIÇ’

Rusya, Ukrayna, Türkiye ve Birleşmiş Milletler ortasında Karadeniz’den tahıl sevkiyatı için mutabakat imzalandığını hatırlatan Kurtulmuş, “Yaklaşık 12 milyon ton tahıl dünya piyasalarına çıktı. Ama gelişmeler makûs bir noktaya geldi. Putin ‘kesiyorum burayı’ dedi. Ondan sonra Cumhurbaşkanımız tekrar devreye girerek Putin’le görüşerek tahıl koridorunu açtı mı? Açtı. Bu büyük bir başarıdır” dedi.

Rusya ve Ukrayna ortasında esir değişimleri olduğunu lisana getiren Kurtulmuş, “Aynı biçimde Rusya-Ukrayna Savaşı’nda Türkiye esir takasını sağlayabilen ülke haline geldi. Akabinde Özbekistan’da gerçekleşen Türk dünyası, Türk Devletleri Teşkilatı toplantısında Türkiye büyük bir çabayla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gözlemci devlet olarak buraya dahil olmasını temin etti. Size şunu söyleyeyim. Bu bir başlangıçtır. Önümüzdeki devirde inşallah Kıbrıs Türk Devleti dünyanın birçok platformunda tanınacak, bunun seferberliği gerçekleştirilecek” sözlerini kullandı.

‘BİZİM KAYGIMIZ KİM ADAY OLACAĞI DEĞİL’

“AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük bir atak içinde her gün suratını daha fazla artırdığını” söyleyen Numan Kurtulmuş, güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışması yürüyen ve “Altılı Masa” olarak anılan CHP, ÂLÂ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti’yi eleştirdi.

Toplantılarda ortak proje çıkmadığını savunan Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Sekizinci mi, dokuzuncu mu, onuncu mu bilmiyoruz. Unuttuk artık. Masa toplantıya devam etti. Konuş Allah konuş. ‘Ortak bir aday çıkarın’ diyorsun. ‘Anlaşacağız, daha vakit var. Biz bir ortak aday çıkaracağız’ diyorlar. Kimi çıkarırlar bilmeyiz. Bir tane mi aday çıkarırlar? İki tane mi çıkarırlar? Daha mı fazla çıkarırlar? Onu da bilmeyiz ancak daima şunu söylüyoruz. Bizim kaygımız, kimin adayı olacağı değil, hangi fikir ve projelerle karşımıza çıkacağınızdır? Burada projelerini söyleyen, kendini anlatan hizmetlerini anlatan bir yer var. Bir Recep Tayyip Erdoğan var. Karşı tarafta ise şimdi rastgele bir ortak projeyi söz edemeyen altı artılı masa var.”

‘ZAMAN, GELİŞMELER BİZDEN YANA’

İç siyasette, dışarıda, endüstride, üretimde yapılanların bir altyapı süreci olduğunu belirten Kurtulmuş, “20 yılda bunlar tamamlandı. Artık çabayı bir üste çıkarıyoruz. Artık gayretimizin ismi, gayemizin ismi, gayemizin ismi, varmak istediğimiz noktanın ismi Türkiye Yüzyılı’dır ve Türkiye Yüzyılı’yla dünyada kelam sahibi olan bir Türkiye’yi kurmaktır. Daha da ileriye gidecek lakin şunu söylemek isterim. Gayesi olmayanın, gayesi olmayanın, varmak istediği bir menzili olmayanın bu manada düşü, hülyası olmayanın varacağı bir yerde yoktur. Atacağı bir adım da yoktur” dedi.

Teşkilatların seçime kadar çok önemli çalışması gerektiğini vurgulayan Kurtulmuş, “Zaman bizden yanadır, gelişmeler bizden yanadır. Biz dediğim üzere yükselişe gerçek geçiyoruz. Allah’ın müsaadesiyle daha da yükseleceğiz. Onlar da bu dağınıklık içinde nasıl toparlanırlar bilmiyorum. Lakin pahalı kardeşlerim son kelam olarak şunu söyleyeyim; Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin bu kadar girdiği seçimlerde başarılı olmasının çok sebebi var. Çok çalışıyoruz, proje üretiyoruz. Muvaffakiyetin arkasındaki bir numaralı sebep nedir? Allah razı olsun, birincisi halkın gönlüne girmektir. Yol da yaparsın, hastane de yaparsın, köprü de yaparsın ancak halkın gönlüne girmezsen bunun bir manası yoktur. Bu seçimin anahtarı bir adım daha ötesidir. Gönlüne girmeyi başardığımız milletimizin gönlünden düşmemeyi başaracağız. Yani daha fazla çalışacağız. Gelmeyene gideceğiz, bizi sevmeyene sevgiyle yaklaşacağız” biçiminde konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir