Murat Hazinedar, İstanbul’a sevk edildi

İstanbul’da Beşiktaş Belediyesi’ne yönelik ‘çıkar emelli cürüm örgütü kurma, rüşvet, irtikap’ suçlamalarına ait yürütülen soruşturma kapsamında Kastamonu’nun Tosya ilçesinde gözaltına alınan eski Beşiktaş Belediye Lideri Murat Hazinedar, İstanbul’a sevk edildi.
Arkadaşına ilişkin olduğu öğrenilen araba ile Ordu’dan İstanbul’a gittiği belirlenen Hazinedar, Tosya ilçesi Sapaca köyü mevkisinde yol denetimi yapan gruplar tarafından dün gözaltına alındı. İstanbul, Çanakkale, Ankara ve Ordu’da belirlenen adreslere baskın düzenledi ve 16 kişi gözaltına alındı.

Beşiktaş Belediyesi’nden açıklama

Düzenlenen operasyona dair Beşiktaş Belediyesi resmi Twitter hesabından dün gece paylaşım yapıldı. Yapılan açıklamada, “Bugün çeşitli basın yayın organlarında ‘Beşiktaş Belediyesine operasyon’ başlıklı kimi haberler yer almaktadır. Bu haberler 2014 ve 2018 yılları ortasında başlatılan bir sürece ait olup, belediyemizin mevcut idaresi ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır” denildi.
Açıklamanın devamında “Belediyemiz tüm yöneticileri ve üniteleri ile misyonunun başındadır. Maddelere, mevzuata ve hukuka uygun bir biçimde Beşiktaş halkına hizmet sunmaya devam etmektedir” sözleri yer aldı.


Ne olmuştu?

Soruşturma 2016 yılında 2 müfettişin yaptığı incelemelerle başladı. Müfettişler belediyede yaptıkları incelemelerde verilmemesi gereken ruhsatların verildiğini belirterek araştırmaları derinleştirdi.
Yapılan incelemenin akabinde belediyede ‘rüşvet ağı‘ olduğunu söz eden müfettişler, hazırladıkları raporları İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletti.
Raporların akabinde hususla ilgili soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ortalarında eski Beşiktaş Belediye Lideri Murat Hazinedar’ın da bulunduğu 17 kuşkulu hakkında yakalama kararı çıkardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir