İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Başak Cengiz cinayetinde yargılama sürecinin takipçisi olacağız

Türkiye’nin iki gündür “samuray kılıcı cinayeti” olarak da anılan Başak Cengiz cinayetini konuşuyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da sosyal medya hesabından Can Göktuğ Boz tarafından katledilen Başak Cengiz’le ilgili açıklama yaptı.

Altun, açıklamasında, “Başak Cengiz kardeşimizin katledilişi hepimizi yasa boğdu. Kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Saldırıyı gerçekleştiren caninin en ağır cezayı alması noktasında sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” sözlerini kullandı.

İletişim Başkanı Altun: Başak Cengiz cinayetinde yargılama sürecinin takipçisi olacağız

CANİ, GENÇ KADINI KILIÇLA ÖLDÜRMÜŞTÜ

İstanbul Ataşehir’de sokakta yürürken, 27 yaşındaki Can Göktuğ Boz’un kılıçla saldırdığı Başak Cengiz, kaldırıldığı hastanede dün hayatını kaybetmişti.

Ankara’da çalışan ve bir inşaat projesi için kısa süreliğine İstanbul’a giden mimar Başak Cengiz’i öldüren saldırgan ilk ifadesinde, kılıçlara merakı olduğunu, yıllar içinde 10’a yakın kılıç satın aldığını, birini öldürmeyi kafasına koyduğunu, erkekler direnebileceği için bir kadına yöneldiğini anlatmıştı.

SALDIRININ GÖRÜNTÜLERİ TÜYLER ÜRPETTİ

Saldırının ardından evinde gözaltına alınan Can Göktuğ B., “tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme” ve “silahlı tehdit” suçlarından tutuklanırken, saldırı anına ilişkin anlar çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı.

Görüntülerde, şüpheli Can Göktuğ B.’nin kaldırımda yürüyen Başak Cengiz’e arkadan yaklaşarak, kılıçla saldırması yer alıyor. Kayıtlarda, kılıç darbeleriyle yere düşen Cengiz’in kendisini korumaya çalıştığı, Can Göktuğ B.’nin de saldırısını sürdürdüğü görülüyor.

Saldırgan bir süre sonra suç aletiyle yolun karşısına geçerek hızla olay yerinden uzaklaşırken yoldan geçen vatandaşların da Başak Cengiz’in yanına koştuğu anlar kameralarca kaydedildi.

İletişim Başkanı Altun, Başak Cengiz cinayetinde yargılama sürecinin takipçisi olacaklarını bildirdi
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Başak Cengiz cinayetinde yargılama sürecinin takipçisi olacağız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir