Hastane duyurdu: Futbolcu Pele’nin durumu ağır

Brezilyalı eski futbolcu Pele’nin kanser tedavisi gördüğü hastane, futbol efsanesinin hastalığının ilerlediğini açıkladı.

Sao Paulo’da bulunan The Hospital Israelita Albert Einstein Hastanesi’nden yapılan açıklamada, Pele’nin kanser hastalığının ilerleme gösterdiğini, böbrek ve kalp bozuklukları nedeniyle daha fazla bakıma gereksinim duyduğu söz edildi.

NTV’de yer alan habere nazaran: Pele’nin kızı Kely Nascimento ise toplumsal medyada yaptığı paylaşımda babasının Noel’i hastanede geçireceğini aktardı.

Nascimento, “Doktorlarla bir arada yaptığımız değerlendirmenin akabinde, burada kalmanın daha yeterli olacağına karar verdik” dedi.

Gelmiş geçmiş en yeterli futbolcular ortasında gösterilen 82 yaşındaki Pele, geçtiğimiz yıl kalın bağırsağından tümör operasyonu geçirmiş ve üç hafta evvel rahatsızlanması üzerine hastaneye yatırılmıştı.

Milli formayla 1958, 1962 ve 1970 yıllarında Dünya Kupası’nı kaldıran Pele için Dünya Kupası 2022 Katar’da Brezilyalı oyuncular alanda Pele posteri açmıştı.

Pele kimdir?

Edson Arantes do Nascimento, yahut bilinen ismiyle Pelé, forvet konumunda oynamış Brezilyalı eski bir futbolcu. 1956’dan emekli olduğu 1977’e kadar, hazırlık maçları da dâhil olmak üzere oynadığı 1363 maçta attığı 1279 gol Guinness Dünya Rekorları’nda yer almakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir