Bozdağ: Cumhurbaşkanımızın başörtüsü için verdiği talimatı aldık, Anayasa değişiklik taslağı için çalışmalara başlıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti küme toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

ERDOĞAN’DAN CHP’YE YENİ TEKLİF: BAŞÖRTÜSÜNÜ ANAYASA İLE ÇÖZELİM

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündem yaratan başörtüsü çıkışı ve CHP’nin ilgili 3 unsurluk kanun teklifine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bir teklif sunarak, “Madem Kılıçdaroğlu bu mevzuyu kendisi gündeme getirdi. Öyleyse biz daha öte bir teklifle mukabele edelim. Şayet dürüstse, bu zat gençlerimizin en büyük hassasiyetleri olan özgürlük alanlarından biri olan bu problemin ardındaysa gelin tahlili yasa değil Anayasa seviyesinde sağlayalım. Böylelikle CHP’ye üzerindeki utanç lekelerinden birinden kurtulma fırsatını sunmuş olacağız.

“ADALET BAKANIM ÇALIŞMALARI HAZIRLAYIP GETİRECEKLER”

Talimatı buradan veriyorum; Adalet Bakanı başta olmak üzere arkadaşlarımız çalışmalarını hazırlayıp getirecekler, gerisi CHP Genel Lideri’nin bileceği iştir” tabirlerini kullandı.

BOZDAĞ’DAN ERDOĞAN’A CEVAP: TALİMATI ALDIK, ÇALIŞMALARA BAŞLIYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelttiği talimata karşılık veren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise talimatı aldığına dair bir açıklamada bulundu. Bakan Bozdağ “Sayın Cumhurbaşkanımızın küme toplantısında verdiği talimatı aldık. Anayasa değişiklik teklif taslağı hazırlama çalışmalarımıza başlıyoruz” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir